StatusNet - en to ca translation catalogue (851 entries)

en:  except this private data: password, email address, IM address, and phone number.
ca: excepte les següents dades privades: contrasenya, adreça de correu electrònic, adreça de missatgeria instantània, número de telèfon.

en:  tagged %s
ca: Aviso etiquetats amb %s

en: %1$s / Updates mentioning %2$s
ca: %1$s / Notificacions contestant a %2$s

en: %1$s has invited you to join them on %2$s
ca: %1$s t'ha convidat us ha convidat a unir-te al grup %2$s

en: %1$s has invited you to join them on %2$s (%3$s).
    
    %2$s is a micro-blogging service that lets you keep up-to-date with people you know and people who interest you.
    
    You can also share news about yourself, your thoughts, or your life online with people who know about you. It's also great for meeting new people who share your interests.
    
    %1$s said:
    
    %4$s
    
    You can see %1$s's profile page on %2$s here:
    
    %5$s
    
    If you'd like to try the service, click on the link below to accept the invitation.
    
    %6$s
    
    If not, you can ignore this message. Thanks for your patience and your time.
    
    Sincerely, %2$s
ca: %1$s us ha convidat a unir-vos a %2$s (%3$s).
    
    %2$s és un servei de micro-blogging que us permetrà estar al dia amb gent que conegueu i gent que us interessi.
    
    Podeu també compartir notícies sobre vosaltres mateixos, el que penseu, o la vostra vida a la xarxa amb gent que conegueu. És també força bo per conèixer nova gent amb qui compartir els vostres interessos.
    
    %1$s said:
    
    %4$s
    
    You can see %1$s's profile page on %2$s here:
    
    %5$s
    
    If you'd like to try the service, click on the link below to accept the invitation.
    
    %6$s
    
    If not, you can ignore this message. Thanks for your patience and your time.
    
    Sincerely, %2$s

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
ca: %1$s ara està escoltant els teus avisos a %2$s.

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
    
    	%3$s
    
    %4$s%5$s%6$s
    Faithfully yours,
    %7$s.
    
    ----
    Change your email address or notification options at %8$s
ca: %1$s ara està escoltant els teus avisos a %2$s.
    
    	%3$s
    
    Atentament,
    %4$s.

en: %1$s updates that reply to updates from %2$s / %3$s.
ca: %1$s notificacions que responen a notificacions de %2$s / %3$s.

en: %1$s's status on %2$s
ca: estat de %1$s a %2$s

en: %s (@%s) added your notice as a favorite
ca: %s ha afegit la teva nota com a favorita

en: %s / Favorites from %s
ca: %s / Favorits de %s

en: %s and friends
ca: %s i amics

en: %s and friends, page %d
ca: %s i amics, pàgina %d

en: %s blocked profiles
ca: Perfil de l'usuari

en: %s blocked profiles, page %d
ca: %s i amics, pàgina %d

en: %s blocked users
ca: Usuari bloquejat.

en: %s group
ca: %s grup

en: %s group members
ca: %s membre/s en el grup

en: %s group members, page %d
ca: %s membre/s en el grup, pàgina %d

en: %s group, page %d
ca: %s grup, pàgina %d

en: %s groups
ca: %s grups

en: %s groups, page %d
ca: %s grups, pàgina %d

en: %s is not a member of any group.
ca: %s no és membre de cap grup.

en: %s is not a valid color!
ca: La pàgina personal no és un URL vàlid.

en: %s is not listening to anyone.
ca: %1$s ara està escoltant

en: %s joined group %s
ca: %s s'ha pogut afegir al grup %s

en: %s left group %s
ca: %s ha abandonat el grup %s

en: %s public timeline
ca: %s línia temporal pública

en: %s status
ca: %s estat

en: %s subscribers
ca: %s subscriptors

en: %s subscribers, page %d
ca: %s subscriptors, pàgina %d

en: %s subscriptions
ca: %s subscripcions

en: %s subscriptions, page %d
ca: %s subscripcions, pàgina %d

en: %s timeline
ca: %s línia temporal

en: %s updates favorited by %s / %s.
ca: %s actualitzacions favorites per %s / %s.

en: %s updates from everyone!
ca: %s notificacions de tots!

en: %s's favorite notices
ca: %s's notes favorites

en: %s's favorite notices, page %d
ca: %s notificacions favorites, pàgina %d

en: %s's groups
ca: %s grups

en: %s, page %d
ca: %s, pàgina %d

en: (None)
ca: (Cap)

en: (You should receive a message by email momentarily, with instructions on how to confirm your email address.)
ca: (Hauries de rebre un missatge per correu electrònic d'aquí uns moments, amb instruccions sobre com confirmar la teva direcció de correu electrònic.)

en: (none)
ca: (cap)

en: **%%site.name%%** is a microblogging service brought to you by [%%site.broughtby%%](%%site.broughtbyurl%%).
ca: **%%site.name%%** és un servei de microblogging de [%%site.broughtby%%**](%%site.broughtbyurl%%).

en: **%%site.name%%** is a microblogging service.
ca: **%%site.name%%** és un servei de microblogging.

en: **%s** has an account on %%%%site.name%%%%, a [micro-blogging](http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-blogging) service based on the Free Software [StatusNet](http://status.net/) tool.
ca: **%s** té un compte a %%%%site.name%%%%, un servei de [microblogging](http://ca.wikipedia.org/wiki/Microblogging)

en: **%s** is a user group on %%%%site.name%%%%, a [micro-blogging](http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-blogging) service based on the Free Software [StatusNet](http://status.net/) tool. Its members share short messages about their life and interests.
ca: **%s** és un grup d'usuaris a %%%%site.name%%%%, un servei de [microblogging](http://ca.wikipedia.org/wiki/Microblogging)

en: 1-64 lowercase letters or numbers, no punctuation or spaces
ca: 1-64 lletres en minúscula o números, sense signes de puntuació o espais

en: 1-64 lowercase letters or numbers, no punctuation or spaces. Required.
ca: 1-64 lletres en minúscula o números, sense puntuacions ni espais. Requerit.

en: 6 or more characters
ca: 6 o més caràcters

en: 6 or more characters, and don't forget it!
ca: 6 o més caràcters, i no te n'oblidis!

en: 6 or more characters. Required.
ca: 6 o més caràcters. Requerit.

en: A confirmation code was sent to the IM address you added. You must approve %s for sending messages to you.
ca: S'ha enviat un codi de confirmació a l'adreça de missatgeria instantània que has afegit. Has d'acceptar que %s et pugui enviar missatges.

en: A confirmation code was sent to the email address you added. Check your inbox (and spam box!) for the code and instructions on how to use it.
ca: S'ha enviat un codi de confirmació al correu electrònic que has afegit. Revisa la teva safata d'entrada (i la carpeta de spam!) per veure aquest codi i les instruccions per utilitzar-lo.

en: A confirmation code was sent to the phone number you added. Check your phone for the code and instructions on how to use it.
ca: S'ha enviat un codi de confirmació al número de telèfon has afegit. Revisa la teva safata d'entrada (i la carpeta de spam!) per veure aquest codi i les instruccions per utilitzar-lo.

en: A list of the users blocked from joining this group.
ca: La llista dels usuaris d'aquest grup.

en: A list of the users in this group.
ca: La llista dels usuaris d'aquest grup.

en: A selection of some of the great users on %s
ca: Una selecció d'alguns dels millors usuaris a %s

en: API method not found!
ca: No s'ha trobat el mètode API!

en: API method not found.
ca: No s'ha trobat el mètode API!

en: API method under construction.
ca: Mètode API en construcció.

en: About
ca: Sobre

en: About: %s
ca: Sobre tu: %s

en: Accept
ca: Acceptar

en: Access
ca: Acceptar

en: Account
ca: Compte

en: Add
ca: Afegir

en: Add or edit %s design
ca: Afegir o editar logo %s

en: Add or edit %s logo
ca: Afegir o editar logo %s

en: Add to favorites
ca: Afegir a favorits

en: Address
ca: Adreça

en: Addresses of friends to invite (one per line)
ca: Direccions d'amic per convidar (una per línia)

en: Admins
ca: Admin

en: After
ca: Posteriors

en: Alias "%s" already in use. Try another one.
ca: Aquest sobrenom ja existeix. Prova un altre.

en: All
ca: Tot

en: All
ca: Tot

en: All groups
ca: Tots els grups

en: All members
ca: Tots els membres

en: All subscribers
ca: Tots els subscriptors

en: All subscriptions
ca: Totes les subscripcions

en: All the direct messages sent from %s
ca: Tots els missatges directes enviats per %s

en: All the direct messages sent to %s
ca: Tots els missatges directes enviats a %s

en: Allow friends to nudge me and send me an email.
ca: Permetre que els amics em reclamin i m'enviïn un correu electrònic.

en: Already logged in.
ca: Ja estàs connectat.

en: Are you sure you want to delete this notice?
ca: N'estàs segur que vols eliminar aquesta notificació?

en: Authorize subscription
ca: Autoritzar subscripció

en: Automatic shortening service to use.
ca: Servei d'auto-escurçament a utilitzar.

en: Automatically login in the future; not for shared computers!
ca: Iniciar sessió automàticament en el futur; no utilitzar en ordinadors compartits!

en: Automatically subscribe new users to this user.
ca: Automàticament subscriure's a qualsevol que ho estigui a tu mateix (ideal per no-humans)

en: Automatically subscribe to whoever subscribes to me (best for non-humans)
ca: Automàticament subscriure's a qualsevol que ho estigui a tu mateix (ideal per no-humans)

en: Available characters
ca: Caràcters disponibles

en: Avatar deleted.
ca: Avatar actualitzat.

en: Avatar directory
ca: Avatar actualitzat.

en: Avatar path
ca: Avatar actualitzat.

en: Avatar server
ca: Configuració de l'avatar

en: Avatar settings
ca: Configuració de l'avatar

en: Avatar updated.
ca: Avatar actualitzat.

en: Avatars
ca: Avatar

en: Awaiting confirmation on this address. Check your Jabber/GTalk account for a message with further instructions. (Did you add %s to your buddy list?)
ca: A l'espera d'una confirmació per a aquesta adreça. Busca al teu compte Jabber/GTalk un missatge amb més instruccions. (Has afegit a %s a la teva llista d'amics?)

en: Awaiting confirmation on this address. Check your inbox (and spam box!) for a message with further instructions.
ca: Esperant a confirmar aquesta direcció. Revisa la teva safata d'entrada (i la carpeta de spam!) per al missatge amb les instruccions.

en: Awaiting confirmation on this phone number.
ca: Esperant confirmació per aquest número de telèfon.

en: Badge
ca: Reclamar

en: Basic site configuration
ca: Confirmació de l'adreça de correu electrònic

en: Before
ca: Anteriors

en: Bio
ca: Biografia

en: Bio is too long (max %d chars).
ca: La biografia és massa llarga (màx. 140 caràcters).

en: Bio: %s
ca: Biografia: %s

en: Block
ca: Bloquejar

en: Block this user
ca: Bloquejar aquest usuari

en: Block this user from this group
ca: La llista dels usuaris d'aquest grup.

en: Block user
ca: Usuari bloquejat.

en: Block user failed.
ca: Ha fallat el bloqueig d'usuari.

en: Block user from group
ca: Usuari bloquejat.

en: Blocked
ca: Bloquejar

en: Can't delete this notice.
ca: No es pot esborrar la notificació.

en: Can't save new password.
ca: No es pot guardar la nova contrasenya.

en: Can't send direct messages to users who aren't your friend.
ca: No pots enviar missatges directes a usuaris que no siguin amics teus.

en: Can't turn off notification.
ca: No es poden posar en off les notificacions.

en: Can't turn on notification.
ca: No es poden posar en on les notificacions.

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Cannot normalize that Jabber ID
ca: Impossible normalitzar aquest Jabber ID

en: Cannot normalize that email address
ca: No es pot normalitzar aquesta direcció de correu electrònic

en: Cannot read file.
ca: Hem perdut el nostre arxiu.

en: Can’t read avatar URL ‘%s’.
ca: No es pot llegir l'URL de l'avatar '%s'

en: Change
ca: Canviar

en: Change colours
ca: Canviar la teva contrasenya

en: Change email handling
ca: Canviar correu electrònic

en: Change logo
ca: Canviar la teva contrasenya

en: Change password
ca: Canviar contrasenya

en: Change site configuration
ca: Navegació primària del lloc

en: Change theme
ca: Canviar

en: Change your email, avatar, password, profile
ca: Canviar correu electrònic, avatar, contrasenya, perfil

en: Change your password
ca: Canviar la teva contrasenya

en: Change your password.
ca: Canviar contrasenya

en: Change your profile settings
ca: Canviar les preferències del teu perfil

en: Choose a tag to narrow list
ca: Elegeix una etiqueta para reduir la llista

en: Closed
ca: Bloquejar

en: Command complete
ca: Comanda completada

en: Command failed
ca: Comanda fallida

en: Command not yet implemented.
ca: Comanda encara no implementada.

en: Command results
ca: Resultats de les comandes

en: Confirm
ca: Confirmar

en: Confirm Address
ca: Confirmar adreça

en: Confirmation cancelled.
ca: Confirmació cancel·lada.

en: Confirmation code
ca: Codi de confirmació

en: Confirmation code not found.
ca: Codi de confirmació no trobat.

en: Congratulations, %s! And welcome to %%%%site.name%%%%. From here, you may want to...
    
    * Go to [your profile](%s) and post your first message.
    * Add a [Jabber/GTalk address](%%%%action.imsettings%%%%) so you can send notices through instant messages.
    * [Search for people](%%%%action.peoplesearch%%%%) that you may know or that share your interests. 
    * Update your [profile settings](%%%%action.profilesettings%%%%) to tell others more about you. 
    * Read over the [online docs](%%%%doc.help%%%%) for features you may have missed. 
    
    Thanks for signing up and we hope you enjoy using this service.
ca: Felicitats, %s! I benvingut/da a %%%%site.name%%%%. Des d'aquí, podries...
    
    * Anar al teu [teu perfil](%s) i publicar el teu primer missatge.
    * Afegir una [direcció Jabber/GTalk](%%%%action.imsettings%%%%) i així poder publicar les notificacions a través de missatgeria instantània.
    * [Buscar gent](%%%%action.peoplesearch%%%%) que puguis conèixer o que comparteixi els teus interessos. 
    * Actualitzar les [preferències del teu perfil](%%%%action.profilesettings%%%%) per explicar als demés més sobre tu. * Llegir els [documents de la xarxa](%%%%doc.help%%%%) per conèixer les característiques del nostre servei. 
    
    Gràcies per registrar-te i esperem que gaudeixis d'aquest servei.

en: Connect
ca: Connectar-se

en: Connect to services
ca: No s'ha pogut redirigir al servidor: %s

en: Contact
ca: Posar-se en contacte

en: Content
ca: Connectar-se

en: Conversation
ca: Conversa

en: Could not convert request token to access token.
ca: No s'han pogut convertir els senyals de petició a senyals d'accés.

en: Could not create aliases.
ca: No es pot crear favorit.

en: Could not create favorite.
ca: No es pot crear favorit.

en: Could not create group.
ca: No s'ha pogut crear el grup.

en: Could not create login token for %s
ca: No s'ha pogut crear el formulari OpenID: %s

en: Could not delete favorite.
ca: No pots eliminar favorits.

en: Could not determine file's mime-type!
ca: No s'ha pogut recuperar la conversa pública.

en: Could not determine source user.
ca: No s'ha pogut recuperar la conversa pública.

en: Could not find a user with nickname %s
ca: No es pot actualitzar l'usuari amb el correu electrònic confirmat

en: Could not find membership record.
ca: No s'han trobat registres dels membres.

en: Could not find target user.
ca: No es pot trobar cap estatus.

en: Could not follow user: %s is already on your list.
ca: No pots subscriure't de nou a aquest usuari: %s ja està a la teva llista.

en: Could not follow user: User not found.
ca: No pots subscriure't a aquest usuari: L'usuari no existeix.

en: Could not insert message.
ca: No s'ha pogut inserir el missatge.

en: Could not join user %s to group %s
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari %s al grup %s

en: Could not join user %s to group %s.
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari %s al grup %s

en: Could not parse message.
ca: No es pot analitzar el missatge.

en: Could not remove user %s to group %s
ca: No s'ha pogut eliminar l'usuari %s del grup %s

en: Could not remove user %s to group %s.
ca: No s'ha pogut suprimir l'usuari %s del grup %s.

en: Could not retrieve favorite notices.
ca: No s'ha pogut recuperar els avisos de favorits.

en: Could not retrieve public stream.
ca: No s'ha pogut recuperar la conversa pública.

en: Could not save profile.
ca: No s'ha pogut guardar el perfil.

en: Could not save subscription.
ca: No s'ha pogut guardar la subscripció.

en: Could not save tags.
ca: No s'han pogut guardar les etiquetes.

en: Could not set group membership.
ca: No s'ha pogut establir la pertinença d'aquest grup.

en: Could not subscribe other to you.
ca: No pots subscriure a un altre a tu mateix.

en: Could not subscribe.
ca: No pots subscriure.

en: Could not unfollow user: User not found.
ca: No pots subscriure't a aquest usuari: L'usuari no existeix.

en: Could not update group.
ca: No s'ha pogut actualitzar el grup.

en: Could not update message with new URI.
ca: No s'ha pogut inserir el missatge amb la nova URI.

en: Could not update user with confirmed email address.
ca: No es pot actualitzar l'usuari amb el correu electrònic confirmat

en: Could not update user.
ca: No s'ha pogut actualitzar l'usuari.

en: Could not update your design.
ca: No s'ha pogut actualitzar l'usuari.

en: Couldn't delete email confirmation.
ca: No s'ha pogut eliminar la confirmació de correu electrònic.

en: Couldn't delete subscription.
ca: No s'ha pogut eliminar la subscripció.

en: Couldn't insert confirmation code.
ca: No s'ha pogut inserir el codi de confirmació.

en: Couldn't insert new subscription.
ca: No s'ha pogut inserir una nova subscripció.

en: Couldn't save profile.
ca: No s'ha pogut guardar el perfil.

en: Couldn't save tags.
ca: No s'han pogut guardar les etiquetes.

en: Couldn't update user for autosubscribe.
ca: No es pot actualitzar l'usuari per autosubscriure.

en: Couldn't update user record.
ca: No s'ha pogut actualitzar el registre de l'usuari.

en: Couldn't update user.
ca: No s'ha pogut actualitzar l'usuari.

en: Couldn't update your design.
ca: No s'ha pogut actualitzar l'usuari.

en: Couldn’t get a request token.
ca: No s'ha pogut obtenir un senyal de petició.

en: Create a new group
ca: Crear nou grup

en: Create an account
ca: Crear nou compte

en: Created
ca: Crear

en: Current confirmed Jabber/GTalk address.
ca: Adreça actual Jabber/Gtalk confirmada.

en: Current confirmed SMS-enabled phone number.
ca: Número de telèfon actualment confirmat i activat per SMS.

en: Current confirmed email address.
ca: Correu electrònic confirmat actualment.

en: DB error inserting hashtag: %s
ca: Hashtag de l'error de la base de dades:%s

en: DB error inserting reply: %s
ca: Error de BD en inserir resposta: %s

en: Default site language
ca: Preferència d'idioma

en: Default subscription
ca: Totes les subscripcions

en: Delete
ca: Eliminar

en: Delete notice
ca: Eliminar nota.

en: Delete this notice
ca: Eliminar aquesta nota

en: Delete this user
ca: Eliminar aquesta nota

en: Delete user
ca: Eliminar

en: Describe the group or topic
ca: Descriu el grup amb 140 caràcters

en: Describe the group or topic in %d characters
ca: Descriu el grup amb 140 caràcters

en: Describe yourself and your interests
ca: Explica'ns alguna cosa sobre tu

en: Describe yourself and your interests in %d chars
ca: Explica'ns alguna cosa sobre tu i els teus interessos en 140 caràcters

en: Description
ca: Descripció

en: Description is too long (max %d chars).
ca: La descripció és massa llarga (màx. %d caràcters).

en: Design configuration
ca: Confirmació SMS

en: Design preferences saved.
ca: Preferències de sincronització guardades.

en: Design your profile
ca: Perfil de l'usuari

en: Direct message to %s sent
ca: Missatge directe per a %s enviat

en: Direct messages from %s
ca: Missatges directes a %s

en: Direct messages to %s
ca: Missatges directes a %s

en: Disfavor favorite
ca: Desfavoritar favorit

en: Disfavor this notice
ca: Deixar de tenir favorita aquesta notificació

en: Do not block this user
ca: Desbloquejar aquest usuari

en: Do not block this user from this group
ca: La llista dels usuaris d'aquest grup.

en: Do not delete this notice
ca: No es pot esborrar la notificació.

en: Don't send a message to yourself; just say it to yourself quietly instead.
ca: No t'enviïs missatges a tu mateix, simplement dir-te això.

en: Duplicate notice
ca: Eliminar nota.

en: Edit %s group
ca: Editar el grup %s

en: Edit %s group properties
ca: Editar propietats del grup %s

en: Edit Avatar
ca: Avatar

en: Edit profile settings
ca: Configuració del perfil

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email Address
ca: Direcció de correu electrònic

en: Email Settings
ca: Configuració del correu electrònic

en: Email address already exists.
ca: L'adreça de correu electrònic ja existeix.

en: Email address confirmation
ca: Confirmació de l'adreça de correu electrònic

en: Email address, like "UserName@example.org"
ca: Correu electrònic, com Email address, like "UserName@example.org"

en: Email addresses
ca: Direcció de correu electrònic

en: Enter a nickname or email address.
ca: Escriu un sobrenom o una adreça de correu electrònic.

en: Enter the code you received on your phone.
ca: Escriu el codi que has rebut en el teu telèfon mòbil.

en: Error inserting avatar
ca: Error en inserir avatar

en: Error inserting new profile
ca: Error en inserir el nou perfil

en: Error inserting remote profile
ca: Error en inserir perfil remot

en: Error removing the block.
ca: Error al moure el block.

en: Error saving address confirmation.
ca: Error en guardar confirmació de l'adreça.

en: Error saving notice.
ca: Problema en guardar l'avís.

en: Error saving user; invalid.
ca: Error en guardar usuari; invàlid.

en: Error sending direct message.
ca: Error al enviar el missatge directe.

en: Error setting user.
ca: Error en configurar l'usuari.

en: Error setting user. You are probably not authorized.
ca: No autoritzat.

en: Error updating remote profile
ca: Error en actualitzar el perfil remot

en: Error with confirmation code.
ca: Error amb el codi de confirmació.

en: Export data
ca: Exportar data

en: FAQ
ca: Preguntes freqüents

en: FOAF for %s
ca: Safata de sortida per %s

en: FOAF for %s group
ca: Safata de sortida per %s

en: Failed to save block information.
ca: Error al guardar la informació del block.

en: Failed updating avatar.
ca: Error en actualitzar avatar.

en: Failed updating logo.
ca: Error en actualitzar logo.

en: Favor
ca: Favorit

en: Favor this notice
ca: Fer favorita aquesta notificació

en: Favorites
ca: Favorits

en: Featured
ca: Destacat

en: Featured users
ca: Usuaris destacats

en: Featured users, page %d
ca: Usuaris destacats, pàgina %d

en: Feed for favorites of %s (Atom)
ca: Feed per a amics de %s

en: Feed for favorites of %s (RSS 1.0)
ca: Feed per a amics de %s

en: Feed for favorites of %s (RSS 2.0)
ca: Feed per a amics de %s

en: Feed for friends of %s (Atom)
ca: Canal dels amics de %s (Atom)

en: Feed for friends of %s (RSS 1.0)
ca: Canal dels amics de %s (RSS 1.0)

en: Feed for friends of %s (RSS 2.0)
ca: Canal dels amics de %s (RSS 2.0)

en: Filter tags
ca: Filtre d'etiquetes

en: Find content of notices
ca: Trobar contingut de les notes

en: Find groups on this site
ca: Trobar un grup en aquest lloc

en: Find people on this site
ca: Trobar gent en aquest lloc

en: For security reasons, please re-enter your user name and password before changing your settings.
ca: Per raons de seguretat, si us plau torna a escriure el teu nom d'usuari i contrasenya abans de canviar la teva configuració.

en: Full name
ca: Nom complet

en: Full name is too long (max 255 chars).
ca: El teu nom és massa llarg (màx. 255 caràcters).

en: Fullname: %s
ca: Nom complet: %s

en: Go
ca: Anar

en: Go to the installer.
ca: Accedir a aquest lloc

en: Group
ca: Grup

en: Group actions
ca: Accions del grup

en: Group design
ca: Disseny de grup

en: Group logo
ca: Logo del grup

en: Group not found!
ca: No s'ha trobat el mètode API!

en: Group profile
ca: Perfil del grup

en: Group search
ca: Cercar grup

en: Groups
ca: Grups

en: Groups %s is a member of
ca: %s grups són membres de

en: Groups %s is a member of on %s.
ca: %s grups són membres de

en: Groups with most members
ca: Grups amb més membres

en: Groups with most posts
ca: Grups amb més entrades

en: Groups, page %d
ca: Grups, pàgina %d

en: Help
ca: Ajuda

en: Help me!
ca: Ajuda'm

en: Home
ca: Inici

en: Homepage
ca: Pàgina personal

en: Homepage is not a valid URL.
ca: La pàgina personal no és un URL vàlid.

en: Homepage: %s
ca: Pàgina web: %s

en: Homepage: %s
ca: Pàgina personal: %s

en: I want to post notices by email.
ca: Vull publicar notificacions per correu electrònic.

en: IM
ca: Missatgeria Instantània

en: IM Address
ca: Adreça de missatgeria instantània

en: IM Settings
ca: Configuració de missatgeria instantània

en: IM is not available.
ca: Aquesta pàgina no està disponible en

en: Inbox
ca: Safata d'entrada

en: Inbox for %s
ca: Safata d'entrada per %s

en: Inbox for %s - page %d
ca: Safata d'entrada per %s - pàgina %d

en: Incoming email
ca: Correu electrònic entrant

en: Incoming email address removed.
ca: Eliminat el correu electrònic entrant.

en: Incorrect old password
ca: Contrasenya antiga incorrecta

en: Incorrect username or password.
ca: Nom d'usuari o contrasenya incorrectes.

en: Instructions for recovering your password have been sent to the email address registered to your account.
ca: S'han enviat instruccions per a recuperar la teva contrasenya a l'adreça de correu electrònic registrada.

en: Invalid alias: "%s"
ca: Etiqueta no vàlida: "%s"

en: Invalid email address: %s
ca: Correu electrònic invàlid: %s

en: Invalid logo URL.
ca: Mida invàlida.

en: Invalid notice content
ca: El contingut de l'avís és invàlid

en: Invalid or expired token.
ca: El contingut de l'avís és invàlid

en: Invalid profile URL (bad format)
ca: L'URL del perfil és invàlid (format incorrecte)

en: Invalid size.
ca: Mida invàlida.

en: Invalid tag: "%s"
ca: Etiqueta no vàlida: "%s"

en: Invalid username or password.
ca: Nom d'usuari o contrasenya invàlids.

en: Invitation(s) sent
ca: Invitació(ons) enviada(des)

en: Invitation(s) sent to the following people:
ca: Invitació(ons) enviada(des) a la següent gent:

en: Invitations
ca: Invitació(ons) enviada(des)

en: Invitations enabled
ca: Invitació(ons) enviada(des)

en: Invite
ca: Invitar

en: Invite friends and colleagues to join you on %s
ca: Convidar amics i companys perquè participin a %s

en: Invite new users
ca: Invitar nous usuaris

en: Invite only
ca: Invitar

en: Invites have been disabled.
ca: S'han inhabilitat les invitacions.

en: It runs the [StatusNet](http://status.net/) microblogging software, version %s, available under the [GNU Affero General Public License](http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html).
ca: Utilitza el software de microblogging [StatusNet](http://status.net), versió %s, disponible sota la [GNU Affero General Public License](http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html).

en: Jabber ID already belongs to another user.
ca: Aquest Jabber ID ja està sent utilitzat per un altre usuari.

en: Jabber or GTalk address, like "UserName@example.org". First, make sure to add %s to your buddy list in your IM client or on GTalk.
ca: Adreça Jabber o GTalk, per exemple "NomUsuari@exemple.org". Primer, assegura't d'afegir a %s a la teva llista d'amics en el teu client de missatgeria instantània o a GTalk.

en: Join
ca: Inici de sessió

en: Language
ca: Idioma

en: Language is too long (max 50 chars).
ca: L'idioma és massa llarg (màx 50 caràcters).

en: Leave
ca: Abandonar

en: License
ca: llicència.

en: Links
ca: Inici de sessió

en: Local
ca: Vistes locals

en: Local views
ca: Vistes locals

en: Location
ca: Ubicació

en: Location for the group, if any, like "City, State (or Region), Country"
ca: Localització del grup, si n'hi ha, com "Ciutat, Estat (o Regió), País"

en: Location is too long (max 255 chars).
ca: La ubicació és massa llarga (màx. 255 caràcters).

en: Location: %s
ca: Localització: %s

en: Location: %s
ca: Ubicació: %s

en: Login
ca: Inici de sessió

en: Login to site
ca: Accedir al lloc

en: Login to the site
ca: Accedir a aquest lloc

en: Login with a username and password
ca: Accedir amb el nom d'usuari i contrasenya

en: Login with your username and password. Don't have a username yet? [Register](%%action.register%%) a new account.
ca: Inicia una sessió amb el teu nom d'usuari i la teva contrasenya. Encara no tens un nom d'usuari? [Crea](%%action.register%%) un nou compte o prova [OpenID] (%%action.openidlogin%%).

en: Logo updated.
ca: Logo actualitzat.

en: Logout
ca: Sortir

en: Logout from the site
ca: Sortir d'aquest lloc

en: Longer name, preferably your "real" name
ca: Nom llarg, preferiblement el teu nom "real"

en: Lost or forgotten password?
ca: Contrasenya oblidada o perduda?

en: Lost our file data.
ca: S'ha perdut el nostre fitxer de dades.

en: Lost our file.
ca: Hem perdut el nostre arxiu.

en: Make Admin
ca: Admin

en: Make a new email address for posting to; cancels the old one.
ca: Posar un nou correu electrònic per publicar; cancel·lar l'antic.

en: Make user an admin of the group
ca: Has de ser admin per editar aquest grup

en: Manage how you get email from %%site.name%%.
ca: Gestionar com reps correus de %%site.name%%.

en: Manage various other options.
ca: Gestionar altres vàries opcions.

en: Member since
ca: Membre des de

en: Members
ca: Membres

en: Message
ca: Missatge

en: Message from %1$s on %2$s
ca: Missatge de %1$s a %2$s

en: Message sent
ca: S'ha enviat el missatge

en: Message to %1$s on %2$s
ca: Missatge per a %1$s a %2$s

en: Message too long - maximum is %d characters, you sent %d
ca: Missatge massa llarg - màxim és 140 caràcters, tu has enviat %d

en: Mobile carrier
ca: Transport mòbil

en: Mobile carrier for your phone. If you know a carrier that accepts SMS over email but isn't listed here, send email to let us know at %s.
ca: Capacitat per al teu telèfon mòbil. Si vostè coneix una companyia que accepti SMS a través del correu electrònic, però no està a la llista, envia'ns un correu electrònic per fer-nos-ho saber %s.

en: My text and files are available under
ca: El meu text i els meus fitxers estan disponibles sota

en: Never
ca: Recuperar

en: New
ca: Nou

en: New email address for posting to %s
ca: Nou correu electrònic per publicar a %s

en: New group
ca: Nou grup

en: New incoming email address added.
ca: Nou correu electrònic entrant afegit.

en: New message
ca: Nou missatge

en: New notice
ca: Nou avís

en: New password
ca: Nova contrasenya

en: New password successfully saved. You are now logged in.
ca: Nova contrasenya guardada correctament. Has iniciat una sessió.

en: New private message from %s
ca: Nou missatge privat de %s

en: New users
ca: Invitar nous usuaris

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: Nickname already in use. Try another one.
ca: Aquest sobrenom ja existeix. Prova un altre.

en: Nickname must have only lowercase letters and numbers and no spaces.
ca: El sobrenom ha de tenir només lletres minúscules i números i no pot tenir espais.

en: Nickname of the user you want to follow
ca: Sobrenom de l'usuari que vols seguir

en: No Jabber ID.
ca: Cap Jabber ID.

en: No authorization request!
ca: Cap petició d'autorització!

en: No carrier selected.
ca: No s'ha sel·leccionat cap transport.

en: No code entered
ca: No hi ha cap codi entrat

en: No configuration file found.
ca: Cap codi de confirmació.

en: No confirmation code.
ca: Cap codi de confirmació.

en: No content!
ca: Cap contingut!

en: No current status
ca: No té cap estatus ara mateix

en: No email address.
ca: No hi ha cap direcció de correu electrònic.

en: No group specified.
ca: No s'ha especificat perfil.

en: No id argument.
ca: No argument de la id.

en: No id.
ca: Cap identificador.

en: No incoming email address.
ca: No hi ha cap direcció de correu electrònic entrant.

en: No message text!
ca: No hi ha text al missatge!

en: No nickname
ca: Cap sobrenom.

en: No nickname.
ca: Cap sobrenom.

en: No notice
ca: Nou avís

en: No notice id
ca: Nou avís

en: No one is subscribed to you.
ca: No pots subscriure a un altre a tu mateix.

en: No pending confirmation to cancel.
ca: Cap confirmació pendent per a cancel·lar.

en: No phone number.
ca: No hi ha cap número de telèfon.

en: No profile id in request.
ca: No id en el perfil sol·licitat.

en: No profile specified.
ca: No s'ha especificat perfil.

en: No profile with that ID.
ca: No hi ha cap perfil amb aquesta ID.

en: No profile with that id.
ca: No hi ha cap perfil amb aquesta id.

en: No recipient specified.
ca: No has especificat el destinatari.

en: No registered email address for that user.
ca: Cap adreça de correu electrònic registrada per aquest usuari.

en: No results.
ca: Cap resultat.

en: No return-to arguments
ca: No argument de la id.

en: No size.
ca: Cap mida.

en: No status found with that ID.
ca: No s'ha trobat cap estatus amb aquesta ID.

en: No status with that ID found.
ca: No s'ha trobat cap estatus amb la ID trobada.

en: No such attachment.
ca: No existeix aquest document.

en: No such document.
ca: No existeix aquest document.

en: No such file.
ca: No existeix aquest avís.

en: No such group
ca: No existeix tal grup

en: No such group.
ca: No s'ha trobat el grup.

en: No such message.
ca: No existeix el missatge.

en: No such notice.
ca: No existeix aquest avís.

en: No such page
ca: No existeix la pàgina.

en: No such recovery code.
ca: No existeix aquest codi de recuperació.

en: No such tag.
ca: No existeix aquesta etiqueta.

en: No such user.
ca: No existeix aquest usuari.

en: No user with that email address or username.
ca: No hi ha cap usuari amb aquesta direcció o usuari.

en: None
ca: Cap

en: Not a local user.
ca: No existeix aquest usuari.

en: Not a recovery code.
ca: No és un codi de recuperació.

en: Not a registered user.
ca: Usuari no registrat.

en: Not a supported data format.
ca: Format de data no suportat.

en: Not a valid Jabber ID
ca: Jabber ID no vàlid

en: Not a valid email address
ca: No és una direcció de correu electrònic vàlida.

en: Not a valid email address.
ca: Adreça de correu electrònic no vàlida.

en: Not a valid nickname.
ca: Sobrenom no vàlid.

en: Not a valid people tag: %s
ca: Etiqueta no vàlida per a la gent: %s

en: Not a valid profile URL (no YADIS document or no or invalid XRDS defined).
ca: URL de perfil no vàlid (cap document YADIS).

en: Not an image or corrupt file.
ca: No és una imatge o és un fitxer corrupte.

en: Not expecting this response!
ca: Resposta inesperada!

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: Not found.
ca: No s'ha trobat.

en: Not logged in
ca: No connectat.

en: Not logged in.
ca: No connectat.

en: Not subscribed!
ca: No estàs subscrit!

en: Note
ca: Avisos

en: Notice
ca: Avisos

en: Notice Search
ca: Cerca de notificacions

en: Notice deleted.
ca: Notificació publicada

en: Notice feed for %s (Atom)
ca: Feed d'avisos de %s

en: Notice feed for %s (RSS 1.0)
ca: Feed d'avisos de %s

en: Notice feed for %s (RSS 2.0)
ca: Feed d'avisos de %s

en: Notice feed for %s group (Atom)
ca: Feed d'avisos del grup %s

en: Notice feed for %s group (RSS 1.0)
ca: Feed d'avisos del grup %s

en: Notice feed for %s group (RSS 2.0)
ca: Feed d'avisos del grup %s

en: Notice feed for %s tagged %s (RSS 1.0)
ca: Feed d'avisos del grup %s

en: Notice feed for tag %s (Atom)
ca: Feed d'avisos de %s

en: Notice feed for tag %s (RSS 1.0)
ca: Feed d'avisos de %s

en: Notice feed for tag %s (RSS 2.0)
ca: Feed d'avisos de %s

en: Notice has no profile
ca: Avís sense perfil

en: Notice marked as fave.
ca: Nota marcada com a favorita.

en: Notice posted
ca: Notificació publicada

en: Notice too long - maximum is %d characters, you sent %d
ca: Missatge massa llarg - màxim és 140 caràcters, tu has enviat %d

en: Notices
ca: Avisos

en: Notices tagged with %s
ca: Aviso etiquetats amb %s

en: Notices tagged with %s, page %d
ca: Notificació etiquetada amb %s, pàgina %d

en: Notification off.
ca: Notificacions off.

en: Notification on.
ca: Notificacions on.

en: Nudge
ca: Reclamar

en: Nudge sent
ca: Reclamació enviada

en: Nudge sent to %s
ca: Reclamació enviada

en: Nudge sent!
ca: Reclamació enviada!

en: Nudge this user
ca: Reclamar aquest usuari

en: Old password
ca: Antiga contrasenya

en: Only the sender and recipient may read this message.
ca: Només el remitent i el receptor poden llegir aquest missatge.

en: Only the user can read their own mailboxes.
ca: Només l'usuari pot llegir les seves safates de correu.

en: Optionally add a personal message to the invitation.
ca: Opcionalment pots afegir un missatge a la invitació.

en: Options saved.
ca: Configuració guardada.

en: Other
ca: Altres

en: Other Settings
ca: Altres configuracions

en: Other options
ca: Altres opcions

en: Outbox
ca: Safata de sortida

en: Outbox for %s
ca: Safata de sortida per %s

en: Outbox for %s - page %d
ca: Safata de sortida per %s - pàgina %d

en: Page notice
ca: Notificació pàgina

en: Pagination
ca: Paginació

en: Partial upload.
ca: Càrrega parcial.

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password and confirmation do not match.
ca: La contrasenya i la confirmació no coincideixen.

en: Password change
ca: Contrasenya canviada.

en: Password must be 6 chars or more.
ca: La contrasenya ha de tenir 6 o més caràcters.

en: Password must be 6 or more characters.
ca: La contrasenya hauria de ser d'entre 6 a més caràcters.

en: Password recovery
ca: Recuperació de la contrasenya

en: Password recovery requested
ca: Recuperació de contrasenya sol·licitada

en: Password saved.
ca: Contrasenya guardada.

en: Passwords don't match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Paths configuration
ca: Confirmació SMS

en: People
ca: Gent

en: People %s subscribes to
ca: Persones %s subscrites a

en: People Search
ca: Cercar gent

en: People search
ca: Cerca de gent

en: People subscribed to %s
ca: Persones subscrites a %s

en: Personal message
ca: Missatge personal

en: Personal profile and friends timeline
ca: Perfil personal i línia temporal dels amics

en: Phone number, no punctuation or spaces, with area code
ca: Número de telèfon, no puntuació ni espais, en l'àrea del codi

en: Photo
ca: Foto

en: Pick a square area of the image to be the logo.
ca: Selecciona un quadrat de l'àrea de la imatge que vols que sigui el teu avatar.

en: Pick a square area of the image to be your avatar
ca: Selecciona un quadrat de l'àrea de la imatge que vols que sigui el teu avatar.

en: Please check these details to make sure that you want to subscribe to this user’s notices. If you didn’t just ask to subscribe to someone’s notices, click “Reject”.
ca: Si us plau, revisa aquestes dades per a estar segur que desitges subscriure't als avisos d'aquest usuari. Si no has demanat subscriure't als avisos de ningú, clica "Cancel·lar".

en: Popular notices
ca: Notificacions populars

en: Popular notices, page %d
ca: Notificacions populars, pàgina %d

en: Post a notice when my Jabber/GTalk status changes.
ca: Enviar un avís quan el meu estat Jabber/GTalk canvii.

en: Post to
ca: Foto

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preferences saved.
ca: Preferències guardades.

en: Preferred language
ca: Preferència d'idioma

en: Preview
ca: Previsualitzar

en: Primary site navigation
ca: Navegació primària del lloc

en: Privacy
ca: Privacitat

en: Private
ca: Privacitat

en: Problem saving notice.
ca: Problema en guardar l'avís.

en: Problem saving notice. Too long.
ca: Problema en guardar l'avís.

en: Problem saving notice. Unknown user.
ca: Problema al guardar la notificació. Usuari desconegut.

en: Profile
ca: Perfil

en: Profile URL
ca: URL del perfil

en: Profile design
ca: Configuració del perfil

en: Profile information
ca: Informació del perfil

en: Profile settings
ca: Configuració del perfil

en: Provider
ca: Perfil

en: Public
ca: Públic

en: Public Stream Feed (Atom)
ca: Feed del flux públic

en: Public Stream Feed (RSS 1.0)
ca: Feed del flux públic

en: Public Stream Feed (RSS 2.0)
ca: Feed del flux públic

en: Public tag cloud
ca: Núvol públic d'etiquetes

en: Public timeline
ca: Línia temporal pública

en: Public timeline, page %d
ca: Línia temporal pública, pàgina %d

en: Publish a MicroID for my Jabber/GTalk address.
ca: Publica una MicroID per a la meva direcció de Jabber/GTalk.

en: Publish a MicroID for my email address.
ca: Publica una MicroID per al meu correu electrònic.

en: Recent tags
ca: Etiquetes recents

en: Recipient user not found.
ca: No has escrit cap usuari receptor.

en: Recover
ca: Recuperar

en: Recover password
ca: Recuperar contrasenya

en: Recovery code for unknown user.
ca: Codi de recuperació d'un usuari desconegut.

en: Register
ca: Registrar-se

en: Registration not allowed.
ca: Registre no permès.

en: Registration successful
ca: Registre satisfactori

en: Reject
ca: Rebutjar

en: Reject this subscription
ca: %s subscripcions

en: Remember me
ca: Recorda'm

en: Remote service uses unknown version of OMB protocol.
ca: Versió desconeguda del protocol OMB.

en: Remote subscribe
ca: Subscripció remota

en: Remove
ca: Eliminar

en: Replies
ca: Respostes

en: Replies feed for %s (Atom)
ca: Feed d'avisos de %s

en: Replies feed for %s (RSS 1.0)
ca: Feed d'avisos de %s

en: Replies feed for %s (RSS 2.0)
ca: Feed d'avisos de %s

en: Replies to %1$s on %2$s!
ca: Missatge per a %1$s a %2$s

en: Replies to %s
ca: Respostes a %s

en: Replies to %s, page %d
ca: Respostes a %s, pàgina %d

en: Reply
ca: Respondre

en: Reply to %s sent
ca: respondre a aquesta nota

en: Reply to this notice
ca: respondre a aquesta nota

en: Reset
ca: Restablir

en: Reset password
ca: Restablir contrasenya

en: SMS Phone number
ca: Número de telèfon pels SMS

en: SMS Settings
ca: Configuració SMS

en: SMS confirmation
ca: Confirmació SMS

en: SMS is not available.
ca: Aquesta pàgina no està disponible en

en: SSL
ca: SMS

en: Same as password above
ca: Igual a la contrasenya de dalt

en: Same as password above. Required.
ca: Igual a la contrasenya de dalt. Requerit.

en: Sandbox
ca: Safata d'entrada

en: Sandbox this user
ca: Desbloquejar aquest usuari

en: Save
ca: Guardar

en: Save paths
ca: Avís del lloc

en: Save site settings
ca: Configuració de l'avatar

en: Search
ca: Cercar

en: Search for groups on %%site.name%% by their name, location, or description. Separate the terms by spaces; they must be 3 characters or more.
ca: Troba gent a %%site.name%% per nom, ubicació o interessos. Separa els termes de cerca amb espais; han de ser majors a 3 caràcters.

en: Search for more groups
ca: Cerca més grups

en: Search for notices on %%site.name%% by their contents. Separate search terms by spaces; they must be 3 characters or more.
ca: Troba avisos a %%site.name%% per contingut. Separa els termes de cerca amb espais; han de ser majors a 3 caràcters.

en: Search for people on %%site.name%% by their name, location, or interests. Separate the terms by spaces; they must be 3 characters or more.
ca: Troba gent a %%site.name%% per nom, ubicació o interessos. Separa els termes de cerca amb espais; han de ser majors a 3 caràcters.

en: Search for people or text
ca: Cercar gent o text

en: Search help
ca: Cercar

en: Search results for "%s" on %s
ca: Cerca resultats de «%s» a %s

en: Search site
ca: Cercar

en: Secondary site navigation
ca: Navegació del lloc secundària

en: Select a carrier
ca: Selecciona un transport

en: Select tag to filter
ca: Selecciona un transport

en: Send
ca: Enviar

en: Send a direct message to this user
ca: Enviar un missatge directe a aquest usuari

en: Send a direct notice
ca: Enviar notificació directa

en: Send a notice
ca: Enviar notificació

en: Send a nudge to this user
ca: Enviar una reclamació a aquest usuari

en: Send email to this address to post new notices.
ca: Enviar correu electrònic a aquesta direcció per publicar noves notificacions.

en: Send me email when someone adds my notice as a favorite.
ca: Envia'm un correu electrònic quan algú afegeixi una nota meva com a favorit.

en: Send me email when someone sends me a private message.
ca: Envia'm un correu electrònic quan algú m'envii un missatge privat.

en: Send me email when someone sends me an "@-reply".
ca: Envia'm un correu electrònic quan algú m'envii un missatge privat.

en: Send me notices of new subscriptions through email.
ca: Envia'm notificacions quan algú nou se'm subscrigui, al meu correu electrònic.

en: Send me notices through Jabber/GTalk.
ca: Enviar-me avisos per Jabber/GTalk.

en: Send me notices through SMS; I understand I may incur exorbitant charges from my carrier.
ca: Enviar-me avisos a través de SMS; puc entendre que això repercutirà en una exorbitant càrrega del meu transport.

en: Send me replies through Jabber/GTalk from people I'm not subscribed to.
ca: Envia'm respostes a través de Jabber/GTalk de la gent a la que no estic subscrita.

en: Server
ca: Recuperar

en: Settings saved.
ca: Configuració guardada.

en: Shorten URLs with
ca: Escurça els URL amb

en: Sidebar
ca: Cercar

en: Sign up for a new account
ca: Crear nou compte

en: Silence
ca: Avís del lloc

en: Silence this user
ca: Bloquejar aquest usuari

en: Site
ca: Invitar

en: Site content license
ca: Llicència del programari StatusNet

en: Site logo
ca: Invitar

en: Site name
ca: Avís del lloc

en: Site notice
ca: Avís del lloc

en: Site path
ca: Avís del lloc

en: Site theme
ca: Avís del lloc

en: Sometimes
ca: Avisos

en: Sorry, invalid invitation code.
ca: Error amb el codi de confirmació.

en: Sorry, no incoming email allowed.
ca: Perdó, no hi ha un correu electrònic entrant permès.

en: Sorry, only invited people can register.
ca: Ho senti, però només la gent convidada pot registrar-se.

en: Sorry, that is not your incoming email address.
ca: Perdó, aquest no és el teu correu electrònic entrant permès.

en: Sorry, this command is not yet implemented.
ca: Perdona, aquesta comanda no està implementada.

en: Source
ca: Font

en: Specify the name of the user to subscribe to
ca: Especifica el nom de l'usuari a que vols subscriure't

en: Specify the name of the user to unsubscribe from
ca: Especifica el nom de l'usuari del que vols deixar d'estar subscrit

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Status deleted.
ca: Avatar actualitzat.

en: StatusNet software license
ca: Llicència del programari StatusNet

en: Subscribe
ca: Subscriure's

en: Subscribe to a remote user
ca: Subscriure's a aquest usuari

en: Subscribe to this user
ca: Subscriure's a aquest usuari

en: Subscribed
ca: Subscrit

en: Subscribed to %s
ca: Subscrit a %s

en: Subscribers
ca: Subscriptors

en: Subscription authorized
ca: Subscripció autoritzada

en: Subscription rejected
ca: Subscripció rebutjada

en: Subscriptions
ca: Subscripcions

en: System error uploading file.
ca: Error del sistema en pujar el fitxer.

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tag %s
ca: Etiqueta %s

en: Tag cloud
ca: Núvol d'etiquetes

en: Tag user
ca: Etiqueta usuari

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tags for this user (letters, numbers, -, ., and _), comma- or space- separated
ca: Etiquetes per aquest usuari (lletres, números,, -, ., i _), comes o separat per espais

en: Tags for yourself (letters, numbers, -, ., and _), comma- or space- separated
ca: Etiquetes per a tu mateix (lletres, números, -, ., i _), per comes o separat por espais

en: Tags in %s group's notices
ca: Etiquetes en les notificacions del grup %s

en: Tags in %s's notices
ca: Etiquetes en les notificacions de %s's

en: Text search
ca: Cerca de text

en: That address has already been confirmed.
ca: Aquesta adreça ja ha estat confirmada.

en: That confirmation code is not for you!
ca: Aquest codi de confirmació no és per a tu!

en: That email address already belongs to another user.
ca: Aquest correu electrònic pertany a un altre usuari.

en: That file is too big. The maximum file size is %s.
ca: Pots pujar una imatge de logo per al grup.

en: That is already your Jabber ID.
ca: Aquest ja és el teu Jabber ID.

en: That is already your email address.
ca: Aquest ja és el teu correu electrònic.

en: That is already your phone number.
ca: Aquest ja és el teu número de telèfon.

en: That is not your Jabber ID.
ca: Aquest no és el teu Jabber ID.

en: That is not your email address.
ca: Aquest no és el teu correu electrònic

en: That is not your phone number.
ca: Aquest no és el teu número de telèfon.

en: That is the wrong IM address.
ca: Aquesta adreça de missatgeria instantània és incorrecta.

en: That is the wrong confirmation number.
ca: Aquest és un número de confirmació incorrecte.

en: That phone number already belongs to another user.
ca: Aquest número de telèfon pertany a un altre usuari.

en: That status is not a favorite!
ca: Aquesta notificació no és un favorit!

en: That user has blocked you from subscribing.
ca: Aquest usuari t'ha bloquejat com a subscriptor.

en: That's too long. Max message size is %d chars.
ca: És massa llarg. Màxim del missatge és 140 caràcters.

en: That's too long. Max notice size is %d chars.
ca: Massa llarg. La longitud màxima és de 140 caràcters.

en: That’s a local profile! Login to subscribe.
ca: Aquest és un perfil local! Entra per subscriure-t'hi.

en: The address "%s" has been confirmed for your account.
ca: L'adreça "%s" ha estat confirmada per al teu compte.

en: The address was removed.
ca: L'adreça ha estat eliminada.

en: The most popular notices on the site right now.
ca: Les notificacions més populars en aquest lloc ara mateix.

en: The subscription has been authorized, but no callback URL was passed. Check with the site’s instructions for details on how to authorize the subscription. Your subscription token is:
ca: S'ha autoritzat la subscripció, però no s'ha enviat un URL de retorn. Llegeix de nou les instruccions per a saber com autoritzar la subscripció. El teu identificador de subscripció és:

en: The subscription has been rejected, but no callback URL was passed. Check with the site’s instructions for details on how to fully reject the subscription.
ca: S'ha rebutjat la subscripció, però no s'ha enviat un URL de retorn. Llegeix de nou les instruccions per a saber com rebutjar la subscripció completament.

en: Theme directory not readable: %s
ca: Aquesta pàgina no està disponible en

en: Theme for the site.
ca: Sortir d'aquest lloc

en: Theme not available: %s
ca: Aquesta pàgina no està disponible en

en: There was a problem with your session token.
ca: Ha ocorregut algun problema amb la teva sessió.

en: There was a problem with your session token.  Try again, please.
ca: Sembla que hi ha hagut un problema amb la teva sessió. Prova-ho de nou, si us plau.

en: There was a problem with your session token. Try again, please.
ca: Sembla que hi ha hagut un problema amb la teva sessió. Prova-ho de nou, si us plau.

en: These are most popular recent tags on %s
ca: Aquestes són les etiquetes recents més populars a %s

en: These are the people who listen to %s's notices.
ca: Aquestes són les persones que escolten els avisos de %s.

en: These are the people who listen to your notices.
ca: Aquestes són les persones que escolten els teus avisos.

en: These are the people whose notices %s listens to.
ca: Aquestes són les persones que %s escolta.

en: These are the people whose notices you listen to.
ca: Aquestes són les persones que escoltes.

en: These people are already users and you were automatically subscribed to them:
ca: Aquestes persona ja són usuaris i tu estàs subscrit automàticament a ells:

en: This confirmation code is too old. Please start again.
ca: Aquest codi de confirmació és massa vell. Si us plau comença de nou.

en: This is %%site.name%%, a [micro-blogging](http://en.wikipedia.org/wiki/Micro-blogging) service based on the Free Software [StatusNet](http://status.net/) tool.
ca: Això és %%site.name%%, un servei de [microblogging](http://ca.wikipedia.org/wiki/Microblogging)

en: This is your inbox, which lists your incoming private messages.
ca: Aquesta és la teva safata d'entrada, que et mostrarà els teus missatges privats.

en: This is your outbox, which lists private messages you have sent.
ca: Aquesta és la teva safata de sortida, que et mostrarà els missatges privats que has enviat.

en: This method requires a POST or DELETE.
ca: Aquest mètode requereix POST o DELETE.

en: This method requires a POST.
ca: Aquest mètode requereix POST.

en: This notice is already a favorite!
ca: Aquesta nota ja és favorita.

en: This notice is not a favorite!
ca: Aquesta notificació no és un favorit!

en: This page is not available in a media type you accept
ca: Aquesta pàgina no està disponible en un tipus de mèdia que acceptis.

en: This person is subscribed to you: | These people are subscribed to you:
ca[0]: No pots subscriure a un altre a tu mateix.
ca[1]: No pots subscriure a un altre a tu mateix.

en: This status is already a favorite!
ca: Aquesta nota ja és favorita.

en: This user doesn't allow nudges or hasn't confirmed or set his email yet.
ca: Aquest usuari no permet reclamacions o no ha confirmar encara cap correu electrònic.

en: Timezone
ca: Franja horària

en: Timezone not selected.
ca: Franja horària no seleccionada.

en: To
ca: A

en: To subscribe, you can [login](%%action.login%%), or [register](%%action.register%%) a new  account. If you already have an account  on a [compatible microblogging site](%%doc.openmublog%%),  enter your profile URL below.
ca: Per a subscriure't, pots [iniciar una sessió](%%action.login%%), o [registrar](%%action.register%%) un nou compte. Si ja tens un en un [servei de microblogging compatible](%%doc.openmublog%%), escriu l'URL del teu perfil a sota.

en: Too many duplicate messages too quickly; take a breather and post again in a few minutes.
ca: Masses notificacions massa ràpid; pren un respir i publica de nou en uns minuts.

en: Too many notices too fast; take a breather and post again in a few minutes.
ca: Masses notificacions massa ràpid; pren un respir i publica de nou en uns minuts.

en: Top posters
ca: Que més publiquen

en: Two user ids or screen_names must be supplied.
ca: Dos ids d'usuari o screen_names has de ser substituïts.

en: URL of the homepage or blog of the group or topic
ca: URL del teu web, blog del grup u tema

en: URL of your homepage, blog, or profile on another site
ca: URL del teu web, blog o perfil en un altre lloc

en: URL of your profile on another compatible microblogging service
ca: URL del teu perfil en un altre servei de microblogging compatible

en: URL shortening service is too long (max 50 chars).
ca: El servei d'auto-escurçament d'URL és massa llarga (màx. 50 caràcters).

en: URLs
ca: URL

en: Unable to delete design setting.
ca: No s'ha pogut guardar la teva configuració de Twitter!

en: Unable to save your design settings!
ca: No s'ha pogut guardar la teva configuració de Twitter!

en: Unable to save your design settings.
ca: No s'ha pogut guardar la teva configuració de Twitter!

en: Unblock
ca: Desbloquejar

en: Unblock this user
ca: Desbloquejar aquest usuari

en: Unblock user failed.
ca: Ha fallat el desbloqueig d'usuari.

en: Unblock user from group
ca: Ha fallat el desbloqueig d'usuari.

en: Unexpected form submission.
ca: Enviament de formulari inesperat.

en: Unexpected password reset.
ca: Restabliment de contrasenya inesperat.

en: Unknown action
ca: Acció desconeguda

en: Unknown file type
ca: Tipus de fitxer desconegut

en: Unrecognized address type %s
ca: Tipus d'adreça %s desconeguda

en: Unsandbox this user
ca: Desbloquejar aquest usuari

en: Unsilence this user
ca: Desbloquejar aquest usuari

en: Unsubscribe
ca: Cancel·lar subscripció

en: Unsubscribe from this user
ca: Deixar d'estar subscrit des d'aquest usuari

en: Unsubscribed
ca: No subscrit

en: Unsubscribed from %s
ca: Has deixat d'estar subscrit a %s

en: Unsupported format.
ca: Format d'imatge no suportat.

en: Unsupported image file format.
ca: Format d'imatge no suportat.

en: Untitled page
ca: Pàgina sense titol

en: Untitled section
ca: Secció sense títol

en: Updates by SMS
ca: Actualitzacions per SMS

en: Updates by instant messenger (IM)
ca: Actualitzacions per Missatgeria Instantània

en: Updates favored by %1$s on %2$s!
ca: Actualitzacions de %1$s a %2$s!

en: Updates from %1$s and friends on %2$s!
ca: Actualitzacions de %1$s i amics a %2$s!

en: Updates from %1$s on %2$s!
ca: Actualitzacions de %1$s a %2$s!

en: Updates from members of %1$s on %2$s!
ca: Actualitzacions de %1$s a %2$s!

en: Updates matching search term "%1$s" on %2$s!
ca: Totes les actualitzacions que corresponen a la frase a cercar "%s"

en: Updates tagged with %1$s on %2$s!
ca: Actualitzacions de %1$s a %2$s!

en: Updates with "%s"
ca: Actualitzacions de %1$s a %2$s!

en: Upload
ca: Pujar

en: Upload an avatar
ca: Pujar un avatar

en: Upload file
ca: Pujar

en: Use this form to add tags to your subscribers or subscriptions.
ca: Utilitza aquest formulari per afegir etiquetes als teus subscriptors i subscripcions.

en: Use this form to create a new group.
ca: Utilitza aquest formulari per crear un nou grup.

en: Use this form to edit the group.
ca: Utilitza aquest formulari per editar el grup.

en: Use this form to invite your friends and colleagues to use this service.
ca: Utilitza aquest formulari per convidar els teus amics i col·legues perquè utilitzin aquest servei.

en: Used only for updates, announcements, and password recovery
ca: Utilitzat només per a actualitzacions, anuncis i recuperació de contrasenyes

en: User
ca: Usuari

en: User ID
ca: Usuari

en: User actions
ca: Accions de l'usuari

en: User being listened to does not exist.
ca: L'usuari que vols seguir no existeix.

en: User groups
ca: Grups d'usuaris

en: User has blocked you.
ca: Un usuari t'ha bloquejat.

en: User has no last notice
ca: L'usuari no té última nota

en: User has no profile.
ca: L'usuari no té perfil.

en: User is already blocked from group.
ca: Un usuari t'ha bloquejat.

en: User is already sandboxed.
ca: Un usuari t'ha bloquejat.

en: User is already silenced.
ca: Un usuari t'ha bloquejat.

en: User is not a member of group.
ca: No ets membre d'aquest grup.

en: User is not blocked from group.
ca: Un usuari t'ha bloquejat.

en: User is not sandboxed.
ca: Un usuari t'ha bloquejat.

en: User is not silenced.
ca: L'usuari no té perfil.

en: User nickname
ca: Sobrenom de l'usuari

en: User profile
ca: Perfil de l'usuari

en: User without matching profile
ca: Usuari sense perfil coincident

en: Users self-tagged with %s - page %d
ca: Usuaris que s'han etiquetat %s - pàgina %d

en: View profile designs
ca: Configuració del perfil

en: Welcome to %1$s, @%2$s!
ca: Missatge per a %1$s a %2$s

en: What timezone are you normally in?
ca: Quina franja horària seria normal ser?

en: What's up, %s?
ca: Què tal, %s?

en: Where you are, like "City, State (or Region), Country"
ca: On ets, per exemple "Ciutat, Estat (o Regió), País"

en: Wrong image type for avatar URL ‘%s’.
ca: Tipus d'imatge incorrecte per a '%s'

en: Yes
ca: Sí

en: You already blocked that user.
ca: Ja havies bloquejat aquest usuari.

en: You and friends
ca: Un mateix i amics

en: You are a member of this group: | You are a member of these groups:
ca[0]: No sou un membre del grup.
ca[1]: No sou un membre del grup.

en: You are about to permanently delete a notice. Once this is done, it cannot be undone.
ca: Estàs a punt d'eliminar permanentment una notificació.  Una vegada ho facis, no ho podràs desfer.

en: You are already a member of that group
ca: Ja ets membre d'aquest grup

en: You are already a member of that group.
ca: Ja ets membre d'aquest grup

en: You are already logged in!
ca: Ja t'has connectat!

en: You are already subscribed to these users:
ca: Ja estàs subscrit a aquests usuaris:

en: You are banned from posting notices on this site.
ca: Ha estat bandejat de publicar notificacions en aquest lloc.

en: You are banned from sending direct messages.
ca: Error al enviar el missatge directe.

en: You are not a member of any groups.
ca: No ets membre d'aquest grup.

en: You are not a member of that group.
ca: No ets membre d'aquest grup.

en: You are not a member of this group.
ca: No sou un membre del grup.

en: You are not authorized.
ca: No autoritzat.

en: You are not subscribed to anyone.
ca: No estàs subscrit a aquest perfil.

en: You are not subscribed to that profile.
ca: No estàs subscrit a aquest perfil.

en: You are subscribed to this person: | You are subscribed to these people:
ca[0]: Ja estàs subscrit a aquests usuaris:
ca[1]: Ja estàs subscrit a aquests usuaris:

en: You can only delete local users.
ca: No pots eliminar l'estatus d'un altre usuari.

en: You can only tag people you are subscribed to or who are subscribed to you.
ca: Només pots etiquetar gent a la que estiguis subscrit o que s'hagin subscrit a tu.

en: You can receive SMS messages through email from %%site.name%%.
ca: Pots rebre missatges SMS a través del teu coreu electrònic des de %%site.name%%.

en: You can send and receive notices through Jabber/GTalk [instant messages](%%doc.im%%). Configure your address and settings below.
ca: Pots enviar i rebre avisos via [missatges instantanis](%%doc.im%%) de Jabber/GTalk. Configura la teva adreça i opcions a sota.

en: You can update your personal profile info here so people know more about you.
ca: Pots actualitzar la informació del teu perfil personal per a que la gent sàpiga més sobre tu.

en: You can upload a background image for the site. The maximum file size is %1$s.
ca: Pots pujar una imatge de logo per al grup.

en: You can upload a logo image for your group. The maximum file size is %s.
ca: Pots pujar una imatge de logo per al grup.

en: You can upload your personal avatar. The maximum file size is %s.
ca: Pots pujar el teu avatar personal.

en: You can use the local subscription!
ca: Pots utilitzar la subscripció local!

en: You can't register if you don't agree to the license.
ca: No pots registrar-te si no estàs d'acord amb la llicència.

en: You can't send a message to this user.
ca: No pots enviar un missatge a aquest usuari.

en: You cannot delete users.
ca: No s'ha pogut actualitzar l'usuari.

en: You cannot make changes to this site.
ca: No pots enviar un missatge a aquest usuari.

en: You cannot sandbox users on this site.
ca: No pots enviar un missatge a aquest usuari.

en: You cannot silence users on this site.
ca: No pots enviar un missatge a aquest usuari.

en: You have a new posting address on %1$s.
    
    Send email to %2$s to post new messages.
    
    More email instructions at %3$s.
    
    Faithfully yours,
    %4$s
ca: Tens una nova direcció per publicar a %1$s.
    
    Envia un correu electrònic a %2$s per publicar un nou missatge.
    
    Més instruccions per al correu electrònic a %3$s.
    
    Sincerament teus,
    %4$s

en: You have been banned from subscribing.
ca: Aquest usuari t'ha bloquejat com a subscriptor.

en: You haven't blocked that user.
ca: Ja havies bloquejat aquest usuari.

en: You may not delete another user's status.
ca: No pots eliminar l'estatus d'un altre usuari.

en: You must be an admin to edit the group
ca: Has de ser admin per editar aquest grup

en: You must be logged in to create a group.
ca: Has d'haver entrat per crear un grup.

en: You must be logged in to edit a group.
ca: Has d'haver entrat per crear un grup.

en: You must be logged in to invite other users to use %s
ca: Has d'estar dins del servei per poder convidar altres usuaris a utilitzar-lo %s

en: You must be logged in to join a group.
ca: Has d'haver entrat per participar en un grup.

en: You must be logged in to leave a group.
ca: Has d'haver entrat per a poder marxar d'un grup.

en: You must have a valid contact email address
ca: No és una direcció de correu electrònic vàlida.

en: You will be notified when your invitees accept the invitation and register on the site. Thanks for growing the community!
ca: Seràs avisat quan les teves invitacions siguin acceptades i els teus convidats es registrin al lloc. Gràcies per fer créixer la comunitat.

en: You've been nudged by %s
ca: Has estat reclamat per %s

en: Your incoming messages
ca: Els teus missatges rebuts

en: Your nickname on this server, or your registered email address.
ca: El teu nom d'usuari en aquest servidor, o la teva adreça de correu electrònic registrada.

en: Your sent messages
ca: Els teus missatges enviats

en: a few seconds ago
ca: fa pocs segons

en: about %d days ago
ca: fa %d dies

en: about %d hours ago
ca: fa %d hores

en: about %d minutes ago
ca: fa %d minuts

en: about %d months ago
ca: fa %d mesos

en: about a day ago
ca: fa un dia

en: about a minute ago
ca: fa un minut

en: about a month ago
ca: fa un mes

en: about a year ago
ca: fa un any

en: about an hour ago
ca: fa una hora

en: contact email address for your site
ca: Nou correu electrònic per publicar a %s

en: content type
ca: Connectar-se

en: description is too long (max %d chars).
ca: la descripció és massa llarga (màx. 140 caràcters).

en: from
ca:  de

en: groups on %s
ca: Accions del grup

en: in context
ca: Cap contingut!

en: license.
ca: llicència.

en: same as password above
ca: repeteix la contrasenya anterior

en: saveSettings() not implemented.
ca: Comanda encara no implementada.

en: showForm() not implemented.
ca: Comanda encara no implementada.
