StatusNet - en to sv translation catalogue (905 entries)

en:  Search Stream for "%s"
sv: Sök i strömmen efter "%s"

en:  a new account.
sv: Skapa ett nytt konto

en:  except this private data: password,
sv: förutom det här, som är privat: lösenord, epostadress, IM-adress, telefonnummer.

en:  except this private data: password, email address, IM address, and phone number.
sv: förutom det här, som är privat: lösenord, epostadress, IM-adress, telefonnummer.

en:  except this private data: password, email address, IM address, phone number.
sv: förutom det här, som är privat: lösenord, epostadress, IM-adress, telefonnummer.

en:  from
sv: från

en:  tagged %s
sv: Inlägg taggade med %s

en: %1$s / Updates mentioning %2$s
sv: %1$s / Uppdateringar med svar till %2$s

en: %1$s / Updates replying to %2$s
sv: %1$s / Uppdateringar med svar till %2$s

en: %1$s has invited you to join them on %2$s
sv: %1$s har bjudit in dig till %2$s

en: %1$s has invited you to join them on %2$s (%3$s).
sv: %1$s har bjudit in dig till %2$s(%3$s).

en: %1$s has invited you to join them on %2$s (%3$s).
    
    %2$s is a micro-blogging service that lets you keep up-to-date with people you know and people who interest you.
    
    You can also share news about yourself, your thoughts, or your life online with people who know about you. It's also great for meeting new people who share your interests.
    
    %1$s said:
    
    %4$s
    
    You can see %1$s's profile page on %2$s here:
    
    %5$s
    
    If you'd like to try the service, click on the link below to accept the invitation.
    
    %6$s
    
    If not, you can ignore this message. Thanks for your patience and your time.
    
    Sincerely, %2$s
sv: %1$s har bjudit in dig till %2$s (%3$s).
    
    %2$s är en mikroblogg service som låter dig via sidan hålla direktkontakt med människor du känner eller intresserar dig.
    
    Du kan även dela med dig utav nyheter om dig själv, dina tankar, eller ditt liv online som känner igen dig. Det är också perfekt för att möta nya personer som delar ditt intresse.
    
    %1$s sa:
    
    %4$s
    
    Du kan se %1$s's profilsida på %2$s här:
    
    %5$s
    
    Om du vill prova på denna service, klicka på länken nedan för att acceptera denna inbjudan.
    
    %6$s
    
    Om inte, då kan du ignorera detta meddelande. Tack för att du tog dig

en: %1$s is now listening to
sv: %1$s lyssnar nu på dina meddelanden i %2$s.

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
sv: %1$s lyssnar nu på dina meddelanden i %2$s.

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
    
    	%3$s
    
    %4$s%5$s%6$s
    Faithfully yours,
    %7$s.
    
    ----
    Change your email address or notification options at %8$s
sv: %1$s lyssnar nu på dina meddelanden i %1$s.
    
    	Hälsningar,
    %4$s.

en: %1$s is now listening to your notices on %2$s.
    
    	%3$s
    
    Faithfully yours,
    %4$s.
sv: %1$s lyssnar nu på dina meddelanden i %1$s.
    
    	Hälsningar,
    %4$s.

en: %1$s just added your notice from %2$s
sv: %1$s la just in ditt inlägg ifrån %2$s som en av deras favorit.

en: %1$s just added your notice from %2$s as one of their favorites.
sv: %1$s la just in ditt inlägg ifrån %2$s som en av deras favorit.

en: %1$s updates that reply to updates from %2$s / %3$s.
sv: %1$s uppdateringar med svar till uppdatering från %2$s / %3$s.

en: %1$s's status on %2$s
sv: %1$s's status den %2$s

en: %s (%s)
sv: %s(%s)

en: %s (@%s) added your notice as a favorite
sv: %s la till ditt inlägg som favorit

en: %s - %s
sv: %s(%s)

en: %s / Favorites from %s
sv: %s / Favoriter från %s

en: %s Public Stream
sv: %s Publik Ström

en: %s added your notice as a favorite
sv: %s la till ditt inlägg som favorit

en: %s and friends
sv: %s med vänner

en: %s and friends, page %d
sv: %s med vänner

en: %s blocked profiles
sv: Användaren har ingen profil.

en: %s blocked profiles, page %d
sv: %s med vänner

en: %s blocked users
sv: Ingen sådan användare

en: %s favorite notices
sv: %s favoriter

en: %s favorite notices, page %d
sv: %s favoriter

en: %s is not a member of any group.
sv: Du skickade inte oss den profilen

en: %s is not a valid color!
sv: Hemsidan har ingen giltig URL

en: %s is not listening to anyone.
sv: %1$s lyssnar nu på dina meddelanden i %2$s.

en: %s joined group %s
sv: %s / Favoriter från %s

en: %s public timeline
sv: %s publika tidslinje

en: %s subscribers
sv: Prenumerant

en: %s subscriptions
sv: Alla prenumerationer

en: %s subscriptions, page %d
sv: Alla prenumerationer

en: %s timeline
sv: %s tidslinje

en: %s updates favorited by %s / %s.
sv: %s uppdaterade favoriter av %s / %s.

en: %s updates from everyone!
sv: %s uppdateringar ifrån allihop!

en: %s's favorite notices, page %d
sv: %s favoriter

en: %s's groups
sv: %s / Favoriter från %s

en: %s's profile
sv: Profil

en: %s, page %d
sv: Inbox för %s - sida %d

en: 's profile
sv: Profil

en: (You should receive a message by email
sv: (Du kommer inom kort få ett email med

en: (You should receive a message by email momentarily, with
sv: (Du kommer inom kort få ett email med

en: (You should receive a message by email momentarily, with instructions on how to confirm your email address.)
sv: (Du kommer få ett meddelande med email inom kort med instruktioner hur du bekräftar din emailadress)

en: **%%site.name%%** is a microblogging service brought to you by [%%site.broughtby%%](%%site.broughtbyurl%%).
sv: **%%site.name%%** är en mikroblogg service för dig ifrån [%%site.broughtby%%](%%site.broughtbyurl%%)

en: **%%site.name%%** is a microblogging service.
sv: **%%site.name%%** är en mikroblogg service.

en: . Contributors should be attributed by full name or nickname.
sv: . Användarna är tydligt markerade med sitt fulla namn eller smeknamn.

en: 1-64 lowercase letters or numbers,
sv: 1-64 små bokstäver eller nummer, inga punkter eller mellanslag

en: 1-64 lowercase letters or numbers, no punctuation or spaces
sv: 1-64 små bokstäver eller nummer, inga punkter eller mellanslag

en: 1-64 lowercase letters or numbers, no punctuation or spaces. Required.
sv: 1-64 små bokstäver eller nummer, inga punkter eller mellanslag. Måste fyllas i.

en: 6 or more characters
sv: Minst 6 tecken

en: 6 or more characters, and don't forget it!
sv: Minst 6 tecken och glöm inte bort det!

en: 6 or more characters. Required.
sv: 6 eller fler tecken. Måste fyllas i.

en: A confirmation code was sent
sv: Ingen bekräftelsekod.

en: A confirmation code was sent to the IM address you added. You must approve %s for sending messages to you.
sv: En bekräftelsekod har skickats till den IM-adress som du angav. Du måste godkänna att %s får skicka meddelanden till dig.

en: A confirmation code was sent to the email address you added.
sv: En bekräftelsekod har skickats till den IM-adress som du angav. Du måste godkänna att %s får skicka meddelanden till dig.

en: A confirmation code was sent to the email address you added. Check your inbox (and spam box!) for the code and instructions on how to use it.
sv: En bekräftelsekod har skickats ut till email adressen du fyllde i. Kontrollera din inbox (och spamlådan!) efter kod och instruktioner hur du använder den.

en: A confirmation code was sent to the phone number you added.
sv: Väntar bekräftelse på detta telefonnummer.

en: A confirmation code was sent to the phone number you added. Check your inbox (and spam box!) for the code and instructions on how to use it.
sv: En bekräftelsekod har skickats ut till telefonnumret du fyllde i. Kontrollera din inbox (och spamlådan!) efter kod och instruktioner hur du använder den.

en: A confirmation code was sent to the phone number you added. Check your phone for the code and instructions on how to use it.
sv: En bekräftelsekod har skickats ut till telefonnumret du fyllde i. Kontrollera din inbox (och spamlådan!) efter kod och instruktioner hur du använder den.

en: API method not found!
sv: API-metoden hittades inte!

en: API method under construction.
sv: API-metoden är under uppbyggnad.

en: About
sv: Om

en: About: %s
sv: Om: %s

en: Accept
sv: Acceptera

en: Account
sv: Om

en: Add
sv: Lägg till

en: Add OpenID
sv: Lägg till OpenID

en: Add or remove OpenIDs
sv: Lägg till eller ta bort OpenID

en: Add to favorites
sv: Feed för %s favoriter

en: Add your Twitter account to automatically send
sv: Lägg till ditt Twitter konto för att automatiskt skicka dina inlägg till Twitter,

en: Add your Twitter account to automatically send  your notices to Twitter, and subscribe to Twitter friends already here.
sv: Lägg till ditt Twitter konto för att automatiskt skicka dina inlägg till Twitter,

en: Add your Twitter account to automatically send your notices to Twitter,
sv: Lägg till ditt Twitter konto för att automatiskt skicka dina inlägg till Twitter,

en: Address
sv: Adress

en: Addresses of friends to invite (one per line)
sv: Adresser till vänner att bjuda in (en rad per adress)

en: After
sv: « Nyare

en: Alias "%s" already in use. Try another one.
sv: Användarnamnet används redan, försök med ett annat.

en: All subscribers
sv: Prenumerant

en: All subscriptions
sv: Alla prenumerationer

en: All the direct messages sent from %s
sv: Alla direktmeddelanden skickade ifrån %s

en: All the direct messages sent to %s
sv: Alla direktmeddelanden skickade till %s

en: All updates for %s
sv: %s alla uppdateringar

en: All updates matching search term "%s"
sv: Alla uppdateringar som matchar söksträngen "%s"

en: Already logged in.
sv: Redan inloggad.

en: Already subscribed!.
sv: Det finns redan en prenumeration!

en: Are you sure you want to block this user?
sv: Är du säker på att du vill tabort detta inlägg?

en: Are you sure you want to delete this notice?
sv: Är du säker på att du vill tabort detta inlägg?

en: Authorize subscription
sv: Tillåt prenumeration.

en: Automatically login in the future;
sv: Logga in automatiskt;

en: Automatically login in the future; not for shared computers!
sv: Logga in automatiskt i framtiden; Ej för publika datorer!

en: Automatically send my notices to Twitter.
sv: Skicka automatiskt mina inlägg till Twitter.

en: Automatically subscribe to whoever
sv: Automatisk prenummeration på den som prenumererar på mig. (Bäst för icke mänsklig användare)

en: Automatically subscribe to whoever subscribes to me (best for non-humans)
sv: Automatisk prenummeration på den som prenumererar på mig. (Bäst för icke mänsklig användare)

en: Automatically update my Facebook status with my notices.
sv: Skicka automatiskt mina inlägg till Twitter.

en: Available characters
sv: Minst 6 tecken

en: Avatar
sv: Användarbild

en: Avatar deleted.
sv: Användarbilden uppdaterad.

en: Avatar settings
sv: Twitter inställningar

en: Avatar updated.
sv: Användarbilden uppdaterad.

en: Awaiting confirmation on this address.
sv: Väntar bekräftelse på detta telefonnummer.

en: Awaiting confirmation on this address. Check your Jabber/GTalk account for a message with further instructions. (Did you add %s to your buddy list?)
sv: Väntar bekräftelse på denna adress. Kontrollera ditt Jabber/GTalk konto för vidare instruktioner. (La du till %s i din vännerlista?)

en: Awaiting confirmation on this address. Check your inbox (and spam box!) for a message with further instructions.
sv: Väntar bekräftelse på denna adress. Kontrollera din inbox (och spamlådan!) efter meddelande om vidare instruktioner.

en: Awaiting confirmation on this phone number.
sv: Väntar bekräftelse på detta telefonnummer.

en: Before
sv: Tidigare »

en: Before »
sv: Före

en: Bio
sv: Biografi

en: Bio is too long (max %d chars).
sv: Biografin är för lång (max 140 tecken)

en: Bio is too long (max 140 chars).
sv: Biografin är för lång (max 140 tecken)

en: Block this user
sv: Ingen sådan användare

en: Block this user from this group
sv: Ingen sådan användare

en: Block user
sv: Ingen sådan användare

en: Block user from group
sv: Ingen sådan användare

en: Blocked
sv: Ingen sådan användare

en: Can't delete this notice.
sv: Kan inte ta bort detta inlägg.

en: Can't read avatar URL '%s'
sv: Kan inte läsa användarbild URL '%s'

en: Can't save new password.
sv: Kan inte spara det nya lösenordet.

en: Can't send direct messages to users who aren't your friend.
sv: Kan inte skicka direktmeddelanden till användare som inte är dina vänner.

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Cannot instantiate OpenID consumer object.
sv: Kan inte initiera OpenID objekt.

en: Cannot normalize that Jabber ID
sv: Kan inte normalisera det Jabber ID

en: Cannot normalize that email address
sv: Kan inte normalisera den emailadressen

en: Cannot read file.
sv: Inget sådant inlägg.

en: Can’t read avatar URL ‘%s’.
sv: Kan inte läsa användarbild URL '%s'

en: Change
sv: Ändra

en: Change colours
sv: Ändra ditt lösenord

en: Change email handling
sv: Ändra email hantering

en: Change password
sv: Byt lösenord

en: Change your email, avatar, password, profile
sv: Ändra ditt lösenord

en: Change your password
sv: Ändra ditt lösenord

en: Change your password.
sv: Ändra ditt lösenord

en: Change your profile settings
sv: Ändra dina profilinställningar

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Confirm Address
sv: Bekräfta adress

en: Confirmation cancelled.
sv: Verifikation avbruten

en: Confirmation code
sv: Bekräftelsekod

en: Confirmation code not found.
sv: Bekräftelsekoden kunde inte hittas.

en: Congratulations, %s! And welcome to %%%%site.name%%%%.
sv: Gratulerar, %s! Välkommen till %%%%site.name%%%%. Härifrån vill du kanske...

en: Congratulations, %s! And welcome to %%%%site.name%%%%. From here, you may want to...
sv: Gratulerar, %s! Välkommen till %%%%site.name%%%%. Härifrån vill du kanske...

en: Congratulations, %s! And welcome to %%%%site.name%%%%. From here, you may want to...
    
    * Go to [your profile](%s) and post your first message.
    * Add a [Jabber/GTalk address](%%%%action.imsettings%%%%) so you can send notices through instant messages.
    * [Search for people](%%%%action.peoplesearch%%%%) that you may know or that share your interests. 
    * Update your [profile settings](%%%%action.profilesettings%%%%) to tell others more about you. 
    * Read over the [online docs](%%%%doc.help%%%%) for features you may have missed. 
    
    Thanks for signing up and we hope you enjoy using this service.
sv: Grattis, %s! Välkommen till %%%%site.name%%%%. Härifrån, kanske du vill...
    
    * Gå till [din profil](%s) och göra ditt första inlägg.
    * Lägg till en [Jabber/GTalk adress](%%%%action.imsettings%%%%) så du kan skicka inlägg med en IM klient.
    * [Sök efter personer](%%%%action.peoplesearch%%%%) som du kanske känner eller delar dina intressen. 
    * Uppdatera din [profil inställning](%%%%action.profilesettings%%%%) för att berätta lite mer om dig själv för andra här. 
    * Läs igenom [online dok](%%%%doc.help%%%%) efter funktioner som du kanske missat. 
    
    Tack för att du registrerade dig och vi hoppas du kommer trivas med denna service.

en: Connect
sv: Anslut

en: Connect existing account
sv: Anslut till existerande konto

en: Connect to services
sv: Kunde inte skicka vidare till servern: %s

en: Contact
sv: Kontakta

en: Content
sv: Anslut

en: Conversation
sv: Bekräftelsekod

en: Could not convert request token to access token.
sv: Kunde inte konvertera förfrågan tokens till Access tokens.

en: Could not create OpenID form: %s
sv: Kan inte skapa OpenID formulär: %s

en: Could not create aliases.
sv: Kunde inte skapa favorit.

en: Could not create favorite.
sv: Kunde inte skapa favorit.

en: Could not create group.
sv: Kunde inte skapa favorit.

en: Could not create login token for %s
sv: Kan inte skapa OpenID formulär: %s

en: Could not delete favorite.
sv: Kunde inte tabort favoriten.

en: Could not determine file's mime-type!
sv: Kunde inte ta emot favoritinläggen.

en: Could not determine source user.
sv: Kunde inte ta emot favoritinläggen.

en: Could not find a user with nickname %s
sv: Kunde inte uppdatera användaren med bekräftad emailadress.

en: Could not find membership record.
sv: Kunde inte uppdatera användarens inställningar.

en: Could not find target user.
sv: Kunde inte få fram status.

en: Could not follow user: %s is already on your list.
sv: Kunde inte följa användaren: %s finns redan i din lista.

en: Could not follow user: User not found.
sv: Kunde inte följa användaren: Användaren kunde inte hittas.

en: Could not join user %s to group %s
sv: Kunde inte följa användaren: Användaren kunde inte hittas.

en: Could not join user %s to group %s.
sv: Kunde inte följa användaren: Användaren kunde inte hittas.

en: Could not redirect to server: %s
sv: Kunde inte skicka vidare till servern: %s

en: Could not remove user %s to group %s
sv: Kunde inte följa användaren: Användaren kunde inte hittas.

en: Could not remove user %s to group %s.
sv: Kunde inte följa användaren: Användaren kunde inte hittas.

en: Could not retrieve favorite notices.
sv: Kunde inte ta emot favoritinläggen.

en: Could not retrieve public stream.
sv: Kunde inte ta emot favoritinläggen.

en: Could not save avatar info
sv: Kunde inte spara informationen om användarbild

en: Could not save new profile info
sv: Kunde inte spara informationen om den nya profilen

en: Could not save subscription.
sv: Kunde inte skapa prenumeration.

en: Could not save tags.
sv: Kunde inte spara informationen om användarbild

en: Could not set group membership.
sv: Kunde inte skapa prenumeration.

en: Could not subscribe other to you.
sv: Kunde inte prenumerera på annat åt dig.

en: Could not subscribe.
sv: Kunde inte prenumerera.

en: Could not unfollow user: User not found.
sv: Kunde inte följa användaren: Användaren kunde inte hittas.

en: Could not update group.
sv: Kunde inte uppdatera användare.

en: Could not update user with confirmed email address.
sv: Kunde inte uppdatera användaren med bekräftad emailadress.

en: Could not verify your Twitter credentials!
sv: Kunde inte verifiera din Twitter!

en: Couldn't convert request tokens to access tokens.
sv: Kunde inte konvertera förfrågan tokens till Access tokens.

en: Couldn't delete email confirmation.
sv: Kunde inte radera epost bekräftelsen.

en: Couldn't delete subscription.
sv: Kunde inte radera prenumerationen.

en: Couldn't find any statuses.
sv: Kunde inte få fram status.

en: Couldn't get a request token.
sv: Kunde inte få en förfrågan token.

en: Couldn't insert confirmation code.
sv: Kunde inte lägga till bekräftelsekoden.

en: Couldn't insert new subscription.
sv: Kunde inte lägga till ny prenumeration.

en: Couldn't remove Facebook user.
sv: Kunde inte tabort Twitter användaren.

en: Couldn't remove Twitter user.
sv: Kunde inte tabort Twitter användaren.

en: Couldn't save Twitter preferences.
sv: Kunde inte spara Twitter inställningar.

en: Couldn't save file.
sv: Kunde inte spara profil.

en: Couldn't save profile.
sv: Kunde inte spara profil.

en: Couldn't save tags.
sv: Kunde inte spara profil.

en: Couldn't update user for autosubscribe.
sv: Kunde inte uppdatera användaren för automatisk prenumeration.

en: Couldn't update user record.
sv: Kunde inte uppdatera användarens inställningar.

en: Couldn't update user.
sv: Kunde inte uppdatera användare.

en: Couldn't update your design.
sv: Kunde inte uppdatera användare.

en: Couldn’t get a request token.
sv: Kunde inte få en förfrågan token.

en: Create
sv: Skapa

en: Create a new group
sv: Skapa ett nytt konto

en: Create a new user with this nickname.
sv: Skapa en ny användare med det här smeknamnet

en: Create an account
sv: Skapa ett nytt konto

en: Create new account
sv: Skapa ett nytt konto

en: Created
sv: Skapa

en: Creating new account for OpenID that already has a user.
sv: Skapar ett nytt konto för OpenID som redan har en användare

en: Current confirmed Jabber/GTalk address.
sv: Aktuell bekräftad Jabber/Gtalk-adress.

en: Current confirmed SMS-enabled phone number.
sv: Nuvarande bekäftat SMS telefonnummer

en: Current confirmed email address.
sv: Nuvarande bekräftade emailadress.

en: Current verified Twitter account.
sv: Verifierat Twitter konto.

en: Currently
sv: Just nu

en: DB error inserting hashtag: %s
sv: DB error vid infog av hashtag: %s

en: DB error inserting reply: %s
sv: Databasfel för svar: %s

en: Delete
sv: Ta bort

en: Delete notice
sv: Tabort inlägg

en: Delete this notice
sv: Ta bort inlägg

en: Describe the group or topic
sv: Berätta om dig själv och dina intressen inom 140 tecken

en: Describe the group or topic in %d characters
sv: Berätta om dig själv och dina intressen inom 140 tecken

en: Describe the group or topic in 140 chars
sv: Berätta om dig själv och dina intressen inom 140 tecken

en: Describe yourself and your
sv: Berätta om dig själv och dina intressen inom 140 tecken

en: Describe yourself and your interests
sv: Berätta om dig själv och dina intressen inom 140 tecken

en: Describe yourself and your interests in %d chars
sv: Berätta om dig själv och dina intressen inom 140 tecken

en: Describe yourself and your interests in 140 chars
sv: Berätta om dig själv och dina intressen inom 140 tecken

en: Description
sv: Prenumerationer

en: Description is too long (max %d chars).
sv: Biografin är för lång (max 140 tecken)

en: Design preferences saved.
sv: Inställningar sparade.

en: Design your profile
sv: Användaren har ingen profil.

en: Direct Messages You've Sent
sv: Direktmeddelanden du skickat

en: Direct messages from %s
sv: Direktmeddelande till %s

en: Direct messages to %s
sv: Direktmeddelande till %s

en: Disfavor
sv: Avfavorisera

en: Disfavor favorite
sv: Avfavorisera

en: Disfavor this notice
sv: %s favoriter

en: Do not block this user from this group
sv: Kunde inte följa användaren: Användaren kunde inte hittas.

en: Do not delete this notice
sv: Kan inte ta bort detta inlägg.

en: Don't send a message to yourself;
sv: Du kan inte skicka meddelande till den användaren.

en: Don't send a message to yourself; just say it to yourself quietly instead.
sv: Skicka inte meddelande till dig själv, viska lite tyst istället.

en: Duplicate notice
sv: Tabort inlägg

en: Edit Avatar
sv: Användarbild

en: Edit profile settings
sv: Profil inställningar

en: Email
sv: Epost

en: Email Address
sv: Emailadress

en: Email Settings
sv: Email inställningar

en: Email address already exists.
sv: Epostadressen finns redan.

en: Email address confirmation
sv: Bekräfta epostadress

en: Email address, like "UserName@example.org"
sv: Emailadress såsom "användare@exempel.se"

en: Email addresses
sv: Emailadresser

en: Enter a nickname or email address.
sv: Skriv in ett smeknamn eller en epostadress.

en: Enter the code you received on your phone.
sv: Fyll i koden du mottog i din telefon.

en: Error authorizing token
sv: Felaktig bekräftelse av token

en: Error connecting user to OpenID.
sv: Lyckades inte ansluta användaren till OpenID.

en: Error connecting user.
sv: Lyckades inte ansluta användaren.

en: Error inserting avatar
sv: Fel uppstog när användarbild skulle läggas till

en: Error inserting new profile
sv: Fel uppstog när nya profilen skulle läggas till

en: Error inserting remote profile
sv: Fel uppstog när fjärrprofilen skulle läggas till

en: Error removing the block.
sv: Fel uppstog när användaren skulle sparas.

en: Error saving address confirmation.
sv: Fel uppstog när adressen skulle bekräftas.

en: Error saving notice.
sv: Det var ett problem när inlägget sparades.

en: Error saving remote profile
sv: Fel uppstog när fjärrprofil skulle sparas

en: Error saving the profile.
sv: Fel uppstog när profilen skulle sparas.

en: Error saving the user.
sv: Fel uppstog när användaren skulle sparas.

en: Error saving user; invalid.
sv: Fel uppstog när användare skulle sparas.

en: Error setting user.
sv: Fel uppstog i användarens inställning

en: Error updating profile
sv: Fel uppstog vid uppdatering av profilen

en: Error updating remote profile
sv: Fel uppstog under uppdatering av fjärranvändare

en: Error with confirmation code.
sv: Fel uppstog med bekräftelsekoden.

en: Existing nickname
sv: Nuvarande smeknamn

en: FAQ
sv: Frågor & svar

en: FOAF for %s
sv: Outbox för %s

en: FOAF for %s group
sv: Outbox för %s

en: Failed updating avatar.
sv: Uppdatering av profilbild misslyckades.

en: Failed updating logo.
sv: Uppdatering av profilbild misslyckades.

en: Favor
sv: Favorisera

en: Favor this notice
sv: %s favoriter

en: Feed for favorites of %s
sv: Feed för %s favoriter

en: Feed for favorites of %s (Atom)
sv: Flöden för $s vänner

en: Feed for favorites of %s (RSS 1.0)
sv: Flöden för $s vänner

en: Feed for favorites of %s (RSS 2.0)
sv: Flöden för $s vänner

en: Feed for friends of %s
sv: Flöden för $s vänner

en: Feed for friends of %s (Atom)
sv: Flöden för $s vänner

en: Feed for friends of %s (RSS 1.0)
sv: Flöden för $s vänner

en: Feed for friends of %s (RSS 2.0)
sv: Flöden för $s vänner

en: Feed for replies to %s
sv: Flöde för svar till %s

en: Feed for tag %s
sv: Feed för taggar %s

en: Feed of favorite notices of %s
sv: Feed över %s favoriter

en: Filter tags
sv: Feed för taggar %s

en: Find content of notices
sv: Sök innehåll i inlägg

en: Find groups on this site
sv: Sök personer på denna sida

en: Find people on this site
sv: Sök personer på denna sida

en: For security reasons, please re-enter your
sv: För säkerhets skull, skriv in dina

en: For security reasons, please re-enter your user name and password before changing your settings.
sv: Av säkerhetsskäl, var vänlig skriv in ditt användarnamn och lösenord innan du ändrar dina inställningar.

en: For security reasons, please re-login with your [OpenID](%%doc.openid%%) before changing your settings.
sv: Av säkerhetsskäl, var vänlig skriv in ditt användarnamn och lösenord innan du ändrar dina inställningar.

en: From
sv: från

en: Full name
sv: Ditt fulla namn.

en: Full name is too long (max 255 chars).
sv: Ditt namn är för långt (max 255 tecken).

en: Fullname: %s
sv: Fullt namn: %s

en: Group profile
sv: Inget sådant inlägg.

en: Group search
sv: Sökning personer

en: Groups %s is a member of on %s.
sv: Du skickade inte oss den profilen

en: Help
sv: Hjälp

en: Help me!
sv: Hjälp

en: Home
sv: Hem

en: Homepage
sv: Hemsida

en: Homepage is not a valid URL.
sv: Hemsidan har ingen giltig URL

en: Homepage: %s
sv: Hemsida: %s

en: Homepage: %s
sv: Hemsida: %s

en: I want to post notices by email.
sv: Jag vill posta inlägg via min email.

en: IM Address
sv: IM adress

en: IM Settings
sv: IM inställningar

en: IM is not available.
sv: Denna sida är inte tillgänglig i den mediatyp du accepterat

en: If you already have an account, login with your username and password to connect it to your OpenID.
sv: Om du redan har ett konto, logga in med ditt användarnamn och lösenord för att koppla det till ditt OpenID

en: If you want to add an OpenID to your account,
sv: Om du vill lägga till en OpenID till ditt konto,

en: If you want to add an OpenID to your account, enter it in the box below and click "Add".
sv: Om du vill lägga till OpenID till ditt konto, fyll i fältet nedan och tryck på "Add"

en: If you've forgotten or lost your
sv: Om du har glömt eller tappat bort din

en: If you've forgotten or lost your password, you can get a new one sent to the email address you have stored  in your account.
sv: Om du glömt eller tappat bort ditt lösenord så kan du få ett nytt skickat till den emailadress du sparat till ditt konto.

en: If you've forgotten or lost your password, you can get a new one sent to the email address you have stored in your account.
sv: Om du glömt eller tappat bort ditt lösenord så kan du få ett nytt skickat till den emailadress du sparat till ditt konto.

en: Inbox for %s
sv: Inbox för %s

en: Inbox for %s - page %d
sv: Inbox för %s - sida %d

en: Incoming email
sv: Inkommande email

en: Incoming email address removed.
sv: Inkommande emailadress borttagen.

en: Incorrect old password
sv: Felaktigt, gammalt lösenord

en: Incorrect username or password.
sv: Felaktigt användarnamn eller lösenord.

en: Instructions for recovering your password
sv: Instruktioner för att återfå ditt lösenord

en: Instructions for recovering your password have been sent to the email address registered to your account.
sv: Instruktioner om hur du återställer ditt lösenord har sänts till din e-postadress

en: Invalid alias: "%s"
sv: Ogiltig hemsideadress '%s'

en: Invalid avatar URL '%s'
sv: Ogiltig användarbild URL '%s'

en: Invalid email address: %s
sv: Ogiltig emailadress: %s

en: Invalid homepage '%s'
sv: Ogiltig hemsideadress '%s'

en: Invalid license URL '%s'
sv: Ogiltig licens URL '%s'

en: Invalid notice content
sv: Ogiltig innehåll i inlägget

en: Invalid notice uri
sv: Ogiltig inlägg uri

en: Invalid notice url
sv: Ogiltig inlägg url

en: Invalid or expired token.
sv: Ogiltig innehåll i inlägget

en: Invalid profile URL '%s'.
sv: Ogiltig profil URL '%s'

en: Invalid profile URL (bad format)
sv: Nåt är fel med profil URL (Format fel)

en: Invalid profile URL returned by server.
sv: Felaktig profil URL skickades åter av servern.

en: Invalid size.
sv: Felaktig storlek

en: Invalid tag: "%s"
sv: Ogiltig hemsideadress '%s'

en: Invalid username or password.
sv: Felaktigt användarnamn eller lösenord.

en: Invitation(s) sent
sv: Inbjudan(ar) skickad

en: Invitation(s) sent to the following people:
sv: Inbjudan(ar) är skickade till följande personer:

en: Invitations have been sent to the following users:
sv: Inbjudan(ar) är skickade till följande personer:

en: Invite
sv: Bjud in

en: Invite friends and colleagues to join you on %s
sv: Använd detta formulär för att bjuda in dina vänner och kollegor till denna sida.

en: Invite new users
sv: Bjud in nya användare

en: Invite your friends to use %s
sv: Flöden för $s vänner

en: It runs the [StatusNet](http://status.net/) microblogging software, version %s, available under the [GNU Affero General Public License](http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html).
sv: Det drivs med [StatusNet](http://status.net/) mikroblogging software, version %s, tillgängligt under [GNU Affero General Public License](http://www.fsf.org/licensing/licenses/agpl-3.0.html).

en: Jabber
sv: Inget Jabber ID.

en: Jabber ID already belongs to another user.
sv: Jabber ID används redan utav en annan användare.

en: Jabber or GTalk address, like "UserName@example.org". First, make sure to add %s to your buddy list in your IM client or on GTalk.
sv: Jabber eller GTalk adress liknande "användare@exempel.se". Först se till att lägga till %s i din vännerlista i IM klienten eller GTalk.

en: Join
sv: Logga in

en: Language
sv: Språk

en: Language is too long (max 50 chars).
sv: Språket är för långt(max 50 tecken).

en: Leave
sv: Spara

en: Links
sv: Logga in

en: Location
sv: Plats

en: Location for the group, if any, like "City, State (or Region), Country"
sv: Var du håller till, såsom "Stad, Län, Land"

en: Location is too long (max 255 chars).
sv: Platse är för lång (max 255 tecken).

en: Location: %s
sv: Plats: %s

en: Location: %s
sv: Plats: %s

en: Login
sv: Logga in

en: Login with OpenID
sv: Det existerar inget sådant OpenID

en: Login with a username and password
sv: Logga in med ditt användarnamn och lösenord.

en: Login with an [OpenID](%%doc.openid%%) account.
sv: Logga in med ett [OpenID](%%doc.openid%%) konto.

en: Login with your username and password.
sv: Logga in med ditt användarnamn och lösenord.

en: Login with your username and password. Don't have a username yet? [Register](%%action.register%%) a new account, or try [OpenID](%%action.openidlogin%%).
sv: Logga in med ditt användarnamn och lösenord. Har du inget användarnamn ännu? [Registrera](%%action.register%%) ett nytt konto, eller testa [OpenID](%%action.openidlogin%%).

en: Login with your username and password. Don't have a username yet? [Register](%%action.register%%) a new account.
sv: Logga in med ditt användarnamn och lösenord. Har du inget användarnamn ännu? [Registrera](%%action.register%%) ett nytt konto, eller testa [OpenID](%%action.openidlogin%%).

en: Logo
sv: Logga ut

en: Logo updated.
sv: Användarbilden uppdaterad.

en: Logout
sv: Logga ut

en: Longer name, preferably your "real" name
sv: Långt namn, förslagsvis ditt "riktiga" namn

en: Lost or forgotten password?
sv: Glömt bort lösenord?

en: Lost our file.
sv: Inget sådant inlägg.

en: Make a new email address for posting to;
sv: Ny emailadress för att skicka till %s

en: Make a new email address for posting to; cancels the old one.
sv: Skapa en ny emailadress för att posta till, avaktiverar den gamla

en: Make user an admin of the group
sv: du måste vara inloggad för att kunna bjuda in andra användare till %s

en: Manage how you get email from %%site.name%%.
sv: Ställ in hur du tar emot email ifrån %%site.name%%

en: Member since
sv: Medlem sedan

en: Members
sv: Medlem sedan

en: Message
sv: Nytt meddelande

en: Message from %1$s on %2$s
sv: Meddelande från %1$s på %2$s

en: Message sent
sv: Nytt meddelande

en: Message to %1$s on %2$s
sv: Meddelande till %1$s på %2$s

en: Microblog by %s
sv: Mikroblogg av %s

en: Microblog by %s group
sv: Mikroblogg av %s

en: Microblog tagged with %s
sv: Inlägg taggade med %s

en: Mobile carrier
sv: Välj en operatör

en: Mobile carrier for your phone.
sv: Mobiloperatören för din telefon.

en: Mobile carrier for your phone. If you know a carrier that accepts SMS over email but isn't listed here, send email to let us know at %s.
sv: Mobiloperatör för din telefon. Vet du nån operatör som kan taemot SMS över email som inte finns med i listan, skicka ett email till oss och tala det hit %s

en: My text and files are available under
sv: Min text och filer finns tillgängliga under

en: New
sv: Ny

en: New email address for posting to %s
sv: Ny emailadress för att skicka till %s

en: New incoming email address added.
sv: Ny inkommande emailadress inlagd.

en: New message
sv: Nytt meddelande

en: New nickname
sv: Nytt användarnamn

en: New notice
sv: Nytt inlägg

en: New password
sv: Nytt lösenord

en: New password successfully saved.
sv: Nya lösenordet är sparat.

en: New password successfully saved. You are now logged in.
sv: Nya lösenordet har blivit sparat. Du är nu även inloggad.

en: Nickname
sv: Smeknamn

en: Nickname already in use. Try another one.
sv: Användarnamnet används redan, försök med ett annat.

en: Nickname must have only lowercase letters
sv: Smeknamnet får endast innehålla små bokstäver eller siffror, inga mellanslag.

en: Nickname must have only lowercase letters and numbers and no spaces.
sv: Smeknamnet får endast innehålla små bokstäver eller siffror, inga mellanslag.

en: Nickname not allowed.
sv: Inget giltigt smeknamn.

en: Nickname of the user you want to follow
sv: Smeknamnet på användaren du vill följa

en: Nickname or email
sv: Smeknamn eller epost

en: No
sv: Nej

en: No Jabber ID.
sv: Inget Jabber ID.

en: No authorization request!
sv: Ingen rättighet förfrågan!

en: No carrier selected.
sv: Ingen operatör vald.

en: No code entered
sv: Ingen kod är ifylld

en: No configuration file found.
sv: Ingen bekräftelsekod.

en: No confirmation code.
sv: Ingen bekräftelsekod.

en: No content!
sv: Inget innehåll!

en: No email address.
sv: Ingen emailadress.

en: No group specified.
sv: Ingen mottagare tillagd.

en: No id argument.
sv: Inget sådant dokument.

en: No id.
sv: Inget id.

en: No incoming email address.
sv: Ingen inkommande emailadress.

en: No message text!
sv: Ingen meddelande text!

en: No nickname
sv: Inget användarnamn

en: No nickname provided by remote server.
sv: Inget smeknamn lämnades ut av fjärrservern.

en: No nickname.
sv: Inget användarnamn

en: No notice
sv: Nytt inlägg

en: No notice content!
sv: Inget innehåll!

en: No notice id
sv: Nytt inlägg

en: No pending confirmation to cancel.
sv: Ingen väntande bekräftelse att avbryta.

en: No phone number.
sv: Inget telefonnummer.

en: No profile URL returned by server.
sv: Ingen profil URL lämnades ut av servern.

en: No profile id in request.
sv: Ingen profil URL lämnades ut av servern.

en: No profile specified.
sv: Ingen mottagare tillagd.

en: No profile with that ID.
sv: Ingen status hittad med det ID

en: No profile with that id.
sv: Ingen status hittad med det ID

en: No recipient specified.
sv: Ingen mottagare tillagd.

en: No registered email address for that user.
sv: Ingen registrerad epost adress för den användaren.

en: No request found!
sv: Ingen begäran funnen!

en: No results
sv: Inget resultat

en: No results.
sv: Inget resultat

en: No size.
sv: Ingen storlek

en: No spaces, please.
sv: Inga mellanslag tack.

en: No status found with that ID.
sv: Ingen status hittad med det ID

en: No status with that ID found.
sv: Ingen status med det ID hittades.

en: No such OpenID.
sv: Det existerar inget sådant OpenID

en: No such attachment.
sv: Inget sådant dokument.

en: No such document.
sv: Inget sådant dokument.

en: No such file.
sv: Inget sådant inlägg.

en: No such group
sv: Ingen sådan användare

en: No such group.
sv: Inget sådant meddelande.

en: No such message.
sv: Inget sådant meddelande.

en: No such notice.
sv: Inget sådant inlägg.

en: No such page
sv: Inget sådant meddelande.

en: No such recovery code.
sv: Ingen sådan återställningskod.

en: No such subscription
sv: Ingen sådan prenumeration

en: No such tag.
sv: Inget sådant meddelande.

en: No such user
sv: Ingen sådan användare

en: No such user!
sv: Ingen sådan användare

en: No such user.
sv: Ingen sådan användare

en: No user with that email address or username.
sv: Ingen användare med den emailadressen eller användarnamn.

en: Nobody to show!
sv: Finns inget att visa!

en: None
sv: Nej

en: Not a local notice
sv: Ingen sådan användare

en: Not a local user.
sv: Ingen sådan användare

en: Not a recovery code.
sv: Det är ingen kod för återställning.

en: Not a registered user.
sv: Inte registrerad användare.

en: Not a supported data format.
sv: Ingen support för det formatet.

en: Not a valid Jabber ID
sv: Det är inget giltigt Jabber ID

en: Not a valid OpenID.
sv: Det är inget giltigt OpenID.

en: Not a valid email address
sv: Ingen giltig emailadress

en: Not a valid email address.
sv: Det är ingen giltig epost adress.

en: Not a valid invitation code.
sv: Det är inget giltigt användarnamn.

en: Not a valid nickname.
sv: Det är inget giltigt användarnamn.

en: Not a valid people tag: %s
sv: Ingen giltig emailadress

en: Not a valid profile URL (incorrect services).
sv: Det är ingen giltig profil URL (felaktig service).

en: Not a valid profile URL (no XRDS defined).
sv: Det är ingen giltig profil URL (ingen XRDS angiven).

en: Not a valid profile URL (no YADIS document or no or invalid XRDS defined).
sv: Det är ingen giltig profil URL (ingen YADIS angiven).

en: Not a valid profile URL (no YADIS document).
sv: Det är ingen giltig profil URL (ingen YADIS angiven).

en: Not an image or corrupt file.
sv: Det verkar inte vara en bildfil, annars korrupt.

en: Not authorized.
sv: Inte tillstånd ännu.

en: Not expecting this response!
sv: Väntade mig inte detta svar!

en: Not found
sv: Hittades inte

en: Not found.
sv: Hittades inte

en: Not logged in
sv: Inte inloggad.

en: Not logged in.
sv: Inte inloggad.

en: Not subscribed!.
sv: Ingen prenumerant!

en: Note
sv: Inlägg

en: Notice
sv: Inlägg

en: Notice Search
sv: Inlägg sökning

en: Notice deleted.
sv: Inlägg

en: Notice feed for %s
sv: Inlägg flöde för %s

en: Notice feed for %s (Atom)
sv: Inlägg flöde för %s

en: Notice feed for %s (RSS 1.0)
sv: Inlägg flöde för %s

en: Notice feed for %s (RSS 2.0)
sv: Inlägg flöde för %s

en: Notice feed for %s group
sv: Inlägg flöde för %s

en: Notice feed for %s group (Atom)
sv: Inlägg flöde för %s

en: Notice feed for %s group (RSS 1.0)
sv: Inlägg flöde för %s

en: Notice feed for %s group (RSS 2.0)
sv: Inlägg flöde för %s

en: Notice feed for %s tagged %s (RSS 1.0)
sv: Inlägg flöde för %s

en: Notice feed for tag %s (Atom)
sv: Inlägg flöde för %s

en: Notice feed for tag %s (RSS 1.0)
sv: Inlägg flöde för %s

en: Notice feed for tag %s (RSS 2.0)
sv: Inlägg flöde för %s

en: Notice has no profile
sv: Inlägget har ingen profil

en: Notice posted
sv: Inlägg

en: Notice without matching profile
sv: Inlägg utan matchande profil

en: Notices
sv: Inlägg

en: Notices tagged with %s
sv: Inlägg taggade med %s

en: Notices tagged with %s, page %d
sv: Inlägg taggade med %s

en: Old password
sv: Gammalt lösenord

en: Only the sender and recipient
sv: Endast den som skickat och mottagaren kan läsa detta meddelande.

en: Only the sender and recipient may read this message.
sv: Endast den som skickat och mottagaren kan läsa detta meddelande.

en: OpenID Account Setup
sv: OpenID konto setup

en: OpenID Auto-Submit
sv: OpenID skicka automatiskt

en: OpenID Login
sv: OpenID inloggning

en: OpenID authentication cancelled.
sv: OpenID bekäftelse ångrad.

en: OpenID authentication failed: %s
sv: OpenID bekräftelse misslyckad: %s

en: OpenID failure: %s
sv: OpenID misslyckades: %s

en: OpenID login
sv: OpenID inloggning

en: OpenID removed.
sv: OpenID borttagen.

en: OpenID settings
sv: OpenID inställningar

en: Optionally add a personal message to the invitation.
sv: Om du vill, skriv ett personligt meddelande med inbjudan.

en: Options saved.
sv: Inställningar sparade.

en: Other Settings
sv: Twitter inställningar

en: Outbox for %s
sv: Outbox för %s

en: Outbox for %s - page %d
sv: Outbox för %s - sida %d

en: Page notice
sv: Nytt inlägg

en: Partial upload.
sv: Bitvis uppladdad.

en: Password
sv: Lösenord

en: Password and confirmation do not match.
sv: Lösenord och bekräftelse matchar inte.

en: Password change
sv: Lösenord är sparat.

en: Password must be 6 chars or more.
sv: Lösenordet måste vara 6 tecken eller fler.

en: Password must be 6 or more characters.
sv: Lösenordet måste vara minst 6 tecken.

en: Password recover
sv: Förfrågan om återställning av lösenord

en: Password recovery requested
sv: Förfrågan om återställning av lösenord

en: Password saved.
sv: Lösenord är sparat.

en: Passwords don't match.
sv: Lösenorden matchar inte.

en: People
sv: Personer

en: People %s subscribes to
sv: Fjärrprenumerera

en: People Search
sv: Personer sökning

en: People search
sv: Sökning personer

en: People subscribed to %s
sv: Fjärrprenumerera

en: Personal
sv: Personlig

en: Personal message
sv: Personligt meddelande

en: Phone number, no punctuation or spaces,
sv: Telefonnummer, inga punkter eller mellanslag, med landskod

en: Phone number, no punctuation or spaces, with area code
sv: Telefonnummer, inga punkter eller mellanslag, med landskod

en: Please check these details to make sure
sv: Vänligen kontrollera dessa uppgifter för att försäkra dig om

en: Please check these details to make sure that you want to subscribe to this user's notices. If you didn't just ask to subscribe to someone's notices, click "Cancel".
sv: Kontrollera dessa detajer noga så att du verkligen vet att du vill prenumerera på denna användares inlägg. Om du inte frågade efter att prenumerera på någons inlägg, klicka på "Cancel"

en: Please check these details to make sure that you want to subscribe to this user's notices. If you didn't just ask to subscribe to someone's notices, click "Reject".
sv: Kontrollera dessa detajer noga så att du verkligen vet att du vill prenumerera på denna användares inlägg. Om du inte frågade efter att prenumerera på någons inlägg, klicka på "Cancel"

en: Please check these details to make sure that you want to subscribe to this user’s notices. If you didn’t just ask to subscribe to someone’s notices, click “Reject”.
sv: Kontrollera dessa detajer noga så att du verkligen vet att du vill prenumerera på denna användares inlägg. Om du inte frågade efter att prenumerera på någons inlägg, klicka på "Cancel"

en: Popular
sv: Personer

en: Popular notices
sv: Inget sådant inlägg.

en: Popular notices, page %d
sv: Inget sådant inlägg.

en: Post a notice when my Jabber/GTalk status changes.
sv: Posta ett inlägg när min Jabber/GTalk status ändras.

en: Preferences
sv: Inställningar

en: Preferences saved.
sv: Inställningar sparade.

en: Preferred language
sv: Språkval

en: Prefix
sv: Profil

en: Privacy
sv: Sekretesspolicy

en: Problem saving notice.
sv: Det var ett problem när inlägget sparades.

en: Problem saving notice. Too long.
sv: Det var ett problem när inlägget sparades.

en: Problem saving notice. Unknown user.
sv: Det var ett problem när inlägget sparades.

en: Profile
sv: Profil

en: Profile URL
sv: Profil URL

en: Profile design
sv: Profil inställningar

en: Profile information
sv: Okänd profil

en: Profile settings
sv: Profil inställningar

en: Profile unknown
sv: Okänd profil

en: Provider
sv: Profil

en: Public
sv: Publik

en: Public Stream Feed
sv: Publik ström

en: Public Stream Feed (Atom)
sv: Publik ström

en: Public Stream Feed (RSS 1.0)
sv: Publik ström

en: Public Stream Feed (RSS 2.0)
sv: Publik ström

en: Public tag cloud
sv: Publik ström

en: Public timeline
sv: Publik tidslinje

en: Public timeline, page %d
sv: Publik tidslinje

en: Publish a MicroID for my Jabber/GTalk address.
sv: Publicera ett MicroID för min Jabber/GTalk adress.

en: Publish a MicroID for my email address.
sv: Publicera ett MicroID för min emailadress.

en: Published
sv: Publik

en: Recent Tags
sv: Tidigare taggar

en: Recent tags
sv: Tidigare taggar

en: Recipient user not found.
sv: Mottagaren kunde inte hittas.

en: Recover
sv: Återställ

en: Recover password
sv: Återställ lösenord

en: Recovery code for unknown user.
sv: Kod för återställning av okänd användare.

en: Register
sv: Registrera

en: Registration not allowed.
sv: Registrering är inte möjlig.

en: Registration successful
sv: Registreringen är genomförd

en: Reject
sv: Avvisa

en: Reject this subscription
sv: Alla prenumerationer

en: Remember me
sv: Kom ihåg mig

en: Remote profile with no matching profile
sv: Fjärrprofil utan motsvarande profil

en: Remote service uses unknown version of OMB protocol.
sv: Okänd version av OMB protokollet.

en: Remote subscribe
sv: Fjärrprenumerera

en: Remove
sv: Ta bort

en: Remove OpenID
sv: Ta bort OpenID

en: Removing your only OpenID
sv: Ta bort OpenID

en: Removing your only OpenID would make it impossible to log in!
sv: Att tabort ditt enda OpenID skulle göra det omöjligt att logga in!

en: Removing your only OpenID would make it impossible to log in! If you need to remove it, add another OpenID first.
sv: Tar du bort din OpenID så gör du det omöjligt att logga in! Om du behöver ta bort den, lägg till en annan OpenID först.

en: Replies
sv: Svar

en: Replies feed for %s (Atom)
sv: Inlägg flöde för %s

en: Replies feed for %s (RSS 1.0)
sv: Inlägg flöde för %s

en: Replies feed for %s (RSS 2.0)
sv: Inlägg flöde för %s

en: Replies to %1$s on %2$s!
sv: Meddelande till %1$s på %2$s

en: Replies to %s
sv: Svarat på %s

en: Replies to %s, page %d
sv: Svarat på %s

en: Reply
sv: svar

en: Reply to %s sent
sv: Svara på detta inlägg

en: Reply to this notice
sv: Svara på detta inlägg

en: Reset
sv: Återställ

en: Reset password
sv: Återställ lösenord

en: SMS Phone number
sv: SMS Telefonnummer

en: SMS Settings
sv: SMS Inställningar

en: SMS confirmation
sv: SMS Bekräftelse

en: SMS is not available.
sv: Denna sida är inte tillgänglig i den mediatyp du accepterat

en: Same as password above
sv: Samma som lösenordet ovan

en: Same as password above. Required.
sv: Samma som lösenordet ovan. Måste fyllas i.

en: Save
sv: Spara

en: Search
sv: Sök

en: Search Stream Feed
sv: Sök strömflöde

en: Search for groups on %%site.name%% by their name, location, or description.
sv: Sök efter personer på %%site.name%% efter deras namn, plats eller intressen.

en: Search for groups on %%site.name%% by their name, location, or description. Separate the terms by spaces; they must be 3 characters or more.
sv: Sök efter personer på %%site.name%% efter deras namn, plats eller intressen. Skilj söktermerna åt med mellanslag; de måste vara minst tre tecken långa.

en: Search for notices on %%site.name%% by their contents. Separate search terms by spaces; they must be 3 characters or more.
sv: Sök efter innehåll i inlägg på %%site.name%%. Skilj söktermerna åt med mellanslag; dom måste vara minst tre tecken långa.

en: Search for people on %%site.name%% by their name, location, or interests.
sv: Sök efter personer på %%site.name%% efter deras namn, plats eller intressen.

en: Search for people on %%site.name%% by their name, location, or interests. Separate the terms by spaces; they must be 3 characters or more.
sv: Sök efter personer på %%site.name%% efter deras namn, plats eller intressen. Skilj söktermerna åt med mellanslag; de måste vara minst tre tecken långa.

en: Search help
sv: Sök

en: Search results for "%s" on %s
sv: Sök i strömmen efter "%s"

en: Search site
sv: Sök

en: Secondary site navigation
sv: Prenumerationer

en: Select a carrier
sv: Välj en operatör

en: Select tag to filter
sv: Välj en operatör

en: Send
sv: Skicka

en: Send "@" replies to Facebook.
sv: Skicka lokala "@" svar till Twitter.

en: Send a direct message to this user
sv: Du kan inte skicka meddelande till den användaren.

en: Send a direct notice
sv: Tabort inlägg

en: Send a message
sv: Skicka ett meddelande

en: Send a notice
sv: Skicka ett meddelande

en: Send a nudge to this user
sv: Du kan inte skicka meddelande till den användaren.

en: Send email to this address to post new notices.
sv: Skicka email till denna adress för att posta ett nya inlägg.

en: Send local "@" replies to Twitter.
sv: Skicka lokala "@" svar till Twitter.

en: Send me email when someone
sv: Skicka mig ett email när någon sänder ett privat meddelande.

en: Send me email when someone adds my notice as a favorite.
sv: Skicka mig ett email när någon lägger till mitt inlägg som favorit.

en: Send me email when someone sends me a private message.
sv: Skicka mig ett email när någon sänder ett privat meddelande.

en: Send me email when someone sends me an "@-reply".
sv: Skicka mig ett email när någon sänder ett privat meddelande.

en: Send me notices of new subscriptions through email.
sv: Skicka meddelande till mig via email vid nya prenumerationer.

en: Send me notices through Jabber/GTalk.
sv: Skicka inlägg till mig via Jabber/GTalk.

en: Send me notices through SMS;
sv: Skicka inlägg till mig via Jabber/GTalk.

en: Send me notices through SMS; I understand I may incur exorbitant charges from my carrier.
sv: Skicka inlägg till mig via SMS; Jag är införstådd att min operatör kan debitera mig.

en: Send me replies through Jabber/GTalk
sv: Skicka inlägg till mig via Jabber/GTalk.

en: Send me replies through Jabber/GTalk from people I'm not subscribed to.
sv: Skicka svar till mig via Jabber/GTalk från personer som inte jag prenumererar på.

en: Service
sv: Sök

en: Settings
sv: Inställningar

en: Settings saved.
sv: Inställningar sparade.

en: Showing most popular tags from the last week
sv: Visar dom populäraste taggarna ifrån den senaste veckan.

en: Sidebar
sv: Sök

en: Sign up for a new account
sv: Skapa ett nytt konto

en: Site content license
sv: Sök innehåll i inlägg

en: Site notice
sv: Nytt inlägg

en: Someone else already has this OpenID.
sv: Någon annan använder redan denna OpenID.

en: Something weird happened.
sv: Någonting konstigt inträffade.

en: Sorry, invalid invitation code.
sv: Fel uppstog med bekräftelsekoden.

en: Sorry, no incoming email allowed.
sv: Ledsen, men inga inkommande email är tillåtna.

en: Sorry, that is not your incoming email address.
sv: Ledsen, men det är inte din inkommande emailadress.

en: Source
sv: Källa

en: Statistics
sv: Statistik

en: Status deleted.
sv: Användarbilden uppdaterad.

en: Stored OpenID not found.
sv: Sparade OpenID kunde inte hittas.

en: Subscribe
sv: Prenumerera

en: Subscribe to a remote user
sv: Prenumerera på mina Twitter vänner här.

en: Subscribe to my Twitter friends here.
sv: Prenumerera på mina Twitter vänner här.

en: Subscribe to this user
sv: Prenumerera på mina Twitter vänner här.

en: Subscribed
sv: Prenumerera

en: Subscribers
sv: Prenumerant

en: Subscription authorized
sv: Prenumeration accepterad

en: Subscription rejected
sv: Prenumeration avvisad

en: Subscriptions
sv: Prenumerationer

en: Sync preferences
sv: Inställningar

en: Sync preferences saved.
sv: Inställningar sparade.

en: System error uploading file.
sv: Systemfel när filen laddades upp.

en: Tag
sv: Taggar

en: Tag %s
sv: Taggar

en: Tag user
sv: Taggar

en: Tags
sv: Taggar

en: Target user not specified.
sv: Ingen mottagare tillagd.

en: Text search
sv: Text sökning

en: That OpenID does not belong to you.
sv: Det OpenID du angav tillhör inte dig.

en: That address has already been confirmed.
sv: Den adressen har redan blivit bekräftad en gång.

en: That confirmation code is not for you!
sv: Den bekräftelsekoden är inte för dig!

en: That email address already belongs
sv: Den emailadressen tillhör redan en annan användare.

en: That email address already belongs to another user.
sv: Den emailadressen tillhör redan en annan användare.

en: That file is too big.
sv: Filen är för stor.

en: That file is too big. The maximum file size is %s.
sv: Du kan uppdatera din personliga profil här

en: That is already your Jabber ID.
sv: Det är redan din Jabber ID.

en: That is already your email address.
sv: Det är redan din emailadress.

en: That is already your phone number.
sv: Det är redan ditt telefonnummer.

en: That is not your Jabber ID.
sv: Det är inte ditt Jabber ID.

en: That is not your Twitter account.
sv: Det är inte ditt Twitter konto.

en: That is not your email address.
sv: Det är inte din emailadress.

en: That is not your phone number.
sv: Det är inte ditt telefonnummer.

en: That is the wrong IM address.
sv: Det är fel IM adress.

en: That is the wrong confirmation number.
sv: Det är fel nummer i bekräftelsen

en: That phone number already belongs to another user.
sv: Det numret tillhör en annan användare.

en: That status is not a favorite!
sv: Det inlägget är ingen favorit!

en: That's too long.
sv: Filen är för stor.

en: That's too long. Max message size is %d chars.
sv: Det är för långt. Max är 140 tecken.

en: That's too long. Max message size is 140 chars.
sv: Det är för långt. Max är 140 tecken.

en: That's too long. Max notice size is %d chars.
sv: För långt. Maximalt 140 tecken

en: That's too long. Max notice size is 140 chars.
sv: För långt. Maximalt 140 tecken

en: That's too long. Max notice size is 255 chars.
sv: Det är för långt. Max antal tecken är 255.

en: The address "%s" has been
sv: Adressen är borttagen.

en: The address "%s" has been confirmed for your account.
sv: Adressen "%s" har blivit bekräftad för ditt konto.

en: The address was removed.
sv: Adressen är borttagen.

en: The most popular notices on the site right now.
sv: Visar dom populäraste taggarna ifrån den senaste veckan.

en: The subscription has been authorized, but no
sv: Abonnemanget har godkänts, men ingen

en: The subscription has been authorized, but no callback URL was passed. Check with the site's instructions for details on how to authorize the subscription. Your subscription token is:
sv: Prenumerationen har blivit bekräftad, men ingen URL har gått igenom. Kolla med sidans instruktioner hur du bekräftar en prenumeration. Din prenumerering token är:

en: The subscription has been authorized, but no callback URL was passed. Check with the site’s instructions for details on how to authorize the subscription. Your subscription token is:
sv: Prenumerationen har blivit bekräftad, men ingen URL har gått igenom. Kolla med sidans instruktioner hur du bekräftar en prenumeration. Din prenumerering token är:

en: The subscription has been rejected, but no
sv: Abonnemanget har nekats, men ingen

en: The subscription has been rejected, but no callback URL was passed. Check with the site's instructions for details on how to fully reject the subscription.
sv: Prenumerationen har blivit avvisad, men inga URL har gått igenom. Kolla med sidans instruktioner hur du avvisar en prenumeration.

en: The subscription has been rejected, but no callback URL was passed. Check with the site’s instructions for details on how to fully reject the subscription.
sv: Prenumerationen har blivit avvisad, men inga URL har gått igenom. Kolla med sidans instruktioner hur du avvisar en prenumeration.

en: There was a problem saving your sync preferences!
sv: Det var något problem med din session. Försök igen, tack.

en: There was a problem with your session token.
sv: Det var något problem med din session. Försök igen, tack.

en: There was a problem with your session token.
sv: Det var något problem med din session. Försök igen, tack.

en: There was a problem with your session token.  Try again, please.
sv: Det var något problem med din session. Försök igen, tack.

en: There was a problem with your session token. Try again, please.
sv: Det var något problem med din session. Försök igen, tack.

en: These are the people who
sv: Dessa personer är dom som lyssnar på %s inlägg.

en: These are the people who listen to
sv: Dessa personer är dom som lyssnar på %s inlägg.

en: These are the people who listen to %s's notices.
sv: Dessa personer är dom som lyssnar på %s inlägg.

en: These are the people who listen to your notices.
sv: Dessa personer är dom som lyssnar på dina inlägg.

en: These are the people whose
sv: Dessa personer är dom som lyssnar på %s inlägg.

en: These are the people whose notices
sv: Detta är personer och inlägg som %s lyssnar på.

en: These are the people whose notices %s listens to.
sv: Detta är personer och inlägg som %s lyssnar på.

en: These are the people whose notices you listen to.
sv: Detta är personer och inlägg som du lyssnar på.

en: These people are already users and you were automatically subscribed to them:
sv: Dom personerna är redan registrerade användare och du blev nu automatiskt prenumerant till dom:

en: This confirmation code is too old.
sv: Denna bekräftelsekod är för gammal.

en: This confirmation code is too old. Please start again.
sv: Denna bekräftelsekod är för gammal. Du får starta om på nytt igen.

en: This form should automatically submit itself. If not, click the submit button to go to your OpenID provider.
sv: Detta formulär skall automatiskt skicka själv. Om den inte gör det, klicka på skicka för att gå dit där du skapade ditt OpenID.

en: This is the first time you've logged into %s so we must connect your OpenID to a local account. You can either create a new account, or connect with your existing account, if you have one.
sv: Detta är första gången du loggade in till %s så vi måste koppla sitt OpenID till ett lokalt konto. Du kan antingen skapa ett nytt konto eller med ett existerande konto, om du har något.

en: This is your inbox, which lists your incoming private messages.
sv: Detta är din inbox som innehåller dina privata meddelanden.

en: This is your outbox, which lists private messages you have sent.
sv: Detta är din outbox som innehåller meddelanden som du skickat.

en: This method requires a POST or DELETE.
sv: Denna metod kräver antingen skicka eller tabort.

en: This method requires a POST.
sv: Denna metod kräver skicka.

en: This notice is already a favorite!
sv: Detta inlägg är redan en favorit!

en: This notice is not a favorite!
sv: Det inlägget är ingen favorit!

en: This page is not available in a
sv: Denna sida är inte tillgänglig i den mediatyp du accepterat

en: This page is not available in a media type you accept
sv: Denna sida är inte tillgänglig i den mediatyp du accepterat

en: This status is already a favorite!
sv: Detta inlägg är redan en favorit!

en: Timezone
sv: Tidszon

en: Timezone not selected.
sv: Du har inte valt tidszon

en: To subscribe, you can [login](%%action.login%%),
sv: För att prenumerera så kan du [login](%%action.login%%),

en: To subscribe, you can [login](%%action.login%%), or [register](%%action.register%%) a new  account. If you already have an account  on a [compatible microblogging site](%%doc.openmublog%%),  enter your profile URL below.
sv: För att prenumerera så kan du [logga in](%%action.login%%) eller [registrera](%%action.register%%) ett nytt konto. Om du redan har ett konto på en [kompatibel mikroblogg sida](%%doc.openmublog%%) fyll i din profils URL nedan.

en: To use the %s Facebook Application you need to login with your username and password. Don't have a username yet?
sv: Om du redan har ett konto, logga in med ditt användarnamn och lösenord för att koppla det till ditt OpenID

en: Twitter Account
sv: Twitter konto

en: Twitter Friends
sv: Twitter inställningar

en: Twitter Password
sv: Twitter lösenord

en: Twitter Username
sv: Twitter användarnamn

en: Twitter account removed.
sv: Twitterkontot borttaget.

en: Twitter password
sv: Twitter lösenord

en: Twitter preferences saved.
sv: Twitterinställningar sparade.

en: Twitter settings
sv: Twitter inställningar

en: Twitter settings saved.
sv: Twitter inställningar sparade.

en: Twitter user name
sv: Twitter användarnamn

en: Two user ids or screen_names must be supplied.
sv: Två användarid eller namn måste läggas till.

en: URL of the homepage or blog of the group or topic
sv: URL till din hemsida, blog eller profil på en annan sida.

en: URL of your homepage, blog,
sv: URL till din hemsida, blog eller profil på en annan sida.

en: URL of your homepage, blog, or profile on another site
sv: URL till din hemsida, blog eller profil på en annan sida.

en: URL of your profile on another compatible microblogging service
sv: URL till din profil på en annan kompatibel mikroblogg

en: URL shortening service is too long (max 50 chars).
sv: Språket är för långt(max 50 tecken).

en: Unable to retrieve account information
sv: Kunde inte mottaga konto information för "%s" Twitter.

en: Unable to retrieve account information For "%s" from Twitter.
sv: Kunde inte mottaga konto information för "%s" Twitter.

en: Unable to retrieve account information for "%s" from Twitter.
sv: Kunde inte mottaga konto information för "%s" Twitter.

en: Unable to save your Twitter settings!
sv: Kunde inte spara dina Twitter inställningar!

en: Unable to save your design settings!
sv: Kunde inte spara dina Twitter inställningar!

en: Unblock this user
sv: Ingen sådan användare

en: Unblock user from group
sv: Ingen sådan användare

en: Unexpected form submission.
sv: Oväntat utskick av formuläret.

en: Unexpected password reset.
sv: Oväntad rensning av lösenord.

en: Unknown action
sv: Okänd funktion

en: Unknown file type
sv: okänd fil typ

en: Unknown version of OMB protocol.
sv: Okänd version av OMB protokollet.

en: Unless otherwise specified, contents of this site are copyright by the contributors and available under the
sv: Om inget annat anges, innehåll på denna sida skyddas utav copyright ifrån användarna och tillgängliga under

en: Unrecognized address type %s
sv: Adresstypen känns inte igen %s

en: Unsubscribe
sv: Lämnar pren.

en: Unsubscribed
sv: Lämnar pren.

en: Unsupported OMB version
sv: OMB versionen stöds inte

en: Unsupported format.
sv: Bildfilens format stödjs inte.

en: Unsupported image file format.
sv: Bildfilens format stödjs inte.

en: Updates by SMS
sv: Uppdateringar via SMS

en: Updates by instant messenger (IM)
sv: Uppdateringar via instant messenger (IM)

en: Updates favored by %1$s on %2$s!
sv: Uppdateringar från %1$s på %2$s!

en: Updates from %1$s and friends on %2$s!
sv: Uppdateringar från %1$s och vänner på %2$s!

en: Updates from %1$s on %2$s!
sv: Uppdateringar från %1$s på %2$s!

en: Updates from members of %1$s on %2$s!
sv: Uppdateringar från %1$s på %2$s!

en: Updates matching search term "%1$s" on %2$s!
sv: Alla uppdateringar som matchar söksträngen "%s"

en: Updates tagged with %1$s on %2$s!
sv: Uppdateringar från %1$s på %2$s!

en: Updates with "%s"
sv: Uppdateringar från %1$s på %2$s!

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Upload a new "avatar" (user image) here. You can't edit the picture after you upload it, so make sure it's more or less square. It must be under the site license, also. Use a picture that belongs to you and that you want to share.
sv: Ladda upp en ny "avatar" (användarbild) här. Du kan inte göra ändringar i bilden efter uppladdning, försök att se till att den är så fykantig som möjligt. Den måste följa licensvillkoren, använd en bild som du äger och som du vill dela med dig utav.

en: Upload a new profile image
sv: Ladda upp en ny profilbild

en: Upload an avatar
sv: Uppdatering av profilbild misslyckades.

en: Upload file
sv: Ladda upp

en: Use this form to invite your friends and colleagues to use this service.
sv: Använd detta formulär för att bjuda in dina vänner och kollegor till denna sida.

en: Used only for updates, announcements,
sv: Används endast för uppdateringar, annonsering och återställning av lösenord

en: Used only for updates, announcements, and password recovery
sv: Används endast för uppdateringar, annonsering och återställning av lösenord

en: User actions
sv: Okänd funktion

en: User being listened to does not exist.
sv: Användaren som avlyssnas existerar inte.

en: User being listened to doesn't exist.
sv: Användaren som avlyssnas existerar inte.

en: User has blocked you.
sv: Användaren har ingen profil.

en: User has no profile.
sv: Användaren har ingen profil.

en: User is already blocked from group.
sv: Användaren har ingen profil.

en: User is not a member of group.
sv: Du skickade inte oss den profilen

en: User is not blocked from group.
sv: Användaren har ingen profil.

en: User nickname
sv: Användarens smeknamn

en: User not found.
sv: Användare hittades inte.

en: User profile
sv: Användaren har ingen profil.

en: User without matching profile
sv: Användare utan matchande profil

en: Username must have only numbers, upper- and lowercase letters, and underscore (_). 15 chars max.
sv: Användarnamn får bara innehålla nummer, stora och små bokstäver, och underscore(_). 15 tecken max.

en: View profile designs
sv: Profil inställningar

en: Welcome to %1$s, @%2$s!
sv: Meddelande till %1$s på %2$s

en: What timezone are you normally in?
sv: Vilken tidszon befinner du dig normalt?

en: What's up, %s?
sv: Vad är på gång, %s?

en: Where you are, like "City,
sv: Var du håller till, såsom "Stad, Län, Land"

en: Where you are, like "City, State (or Region), Country"
sv: Var du håller till, såsom "Stad, Län, Land"

en: Wrong image type for '%s'
sv: Fel filtyp för bild '%s'

en: Wrong image type for avatar URL ‘%s’.
sv: Fel filtyp för bild '%s'

en: Wrong size image at '%s'
sv: Fel bildstorlek för '%s'

en: Yes
sv: Ja

en: You already have this OpenID!
sv: Du handhar redan denna OpenID!

en: You and friends
sv: %s med vänner

en: You are about to permanently delete a notice.
sv: Du håller på att tabort inlägget permanent. När det väl är gjort kan du inte ångra dig.

en: You are about to permanently delete a notice.  Once this is done, it cannot be undone.
sv: Du håller på att tabort inlägget permanent. När det väl är gjort kan du inte ångra dig.

en: You are about to permanently delete a notice. Once this is done, it cannot be undone.
sv: Du håller på att tabort inlägget permanent. När det väl är gjort kan du inte ångra dig.

en: You are already a member of that group
sv: Du prenumererar redan på dessa användare:

en: You are already a member of that group.
sv: Du prenumererar redan på dessa användare:

en: You are already logged in!
sv: Du är redan inloggad!

en: You are already subscribed to these users:
sv: Du prenumererar redan på dessa användare:

en: You are not a member of that group.
sv: Du skickade inte oss den profilen

en: You are not a member of this group.
sv: Du skickade inte oss den profilen

en: You are not authorized.
sv: Inte tillstånd ännu.

en: You are not friends with the specified user.
sv: Du är inte vän med den användaren.

en: You are not subscribed to that profile.
sv: Du skickade inte oss den profilen

en: You can change your password here. Choose a good one!
sv: Du kan ändra ditt lösenord här. Välj ett bra!

en: You can create a new account to start posting notices.
sv: Du kan skapa ett nytt konto och börja skriva inlägg.

en: You can receive SMS messages through email from %%site.name%%.
sv: Du kan ta emot SMS meddelande via email från %%site.name%%.

en: You can remove an OpenID from your account
sv: Du kan tabort ett OpenID ifrån ditt konto

en: You can remove an OpenID from your account by clicking the button marked "Remove".
sv: Du kan ta bort en OpenID ifrån ditt konto genom att klicka på knappen "Remove"

en: You can send and receive notices through
sv: Du kan inte skicka meddelande till den användaren.

en: You can send and receive notices through Jabber/GTalk [instant messages](%%doc.im%%). Configure your address and settings below.
sv: Du kan skicka och ta emot inlägg genom Jabber/GTalk [instant messages](%%doc.im%%). Konfigurera din adress och inställningar nedan.

en: You can update your personal profile info here
sv: Du kan uppdatera din personliga profil här

en: You can update your personal profile info here so people know more about you.
sv: Du kan uppdatera din personliga profil här så personer får veta mer om dig.

en: You can upload your personal avatar.
sv: Du kan ladda upp din profilbild.

en: You can upload your personal avatar. The maximum file size is %s.
sv: Du kan uppdatera din personliga profil här

en: You can use the local subscription!
sv: Du kan använda lokala prenumerationer!

en: You can't register if you don't
sv: Du kan inte registrera dig om du inte godkänner licensvillkor.

en: You can't register if you don't agree to the license.
sv: Du kan inte registrera dig om du inte godkänner licensvillkor.

en: You can't send a message to this user.
sv: Du kan inte skicka meddelande till den användaren.

en: You did not send us that profile
sv: Du skickade inte oss den profilen

en: You have a new posting address on %1$s.
    
    Send email to %2$s to post new messages.
    
    More email instructions at %3$s.
    
    Faithfully yours,
    %4$s
sv: Du har en ny adress %1$s.
    
    Skicka email till %2$s för att göra ett nytt inlägg.
    
    Mer information får du på %3$s.
    
    Mvh,
    %4$s

en: You have already blocked this user.
sv: Du prenumererar redan på dessa användare:

en: You have been invited to %s
sv: Du är identifierad. Skriv in

en: You may not delete another user's status.
sv: Du kan inte tabort nån annan användares status.

en: You may not leave a group while you are its administrator.
sv: Du kan inte tabort nån annan användares status.

en: You must be an admin to edit the group
sv: du måste vara inloggad för att kunna bjuda in andra användare till %s

en: You must be logged in to create a group.
sv: du måste vara inloggad för att kunna bjuda in andra användare till %s

en: You must be logged in to edit a group.
sv: du måste vara inloggad för att kunna bjuda in andra användare till %s

en: You must be logged in to invite other users to use %s
sv: du måste vara inloggad för att kunna bjuda in andra användare till %s

en: You must be logged in to join a group.
sv: du måste vara inloggad för att kunna bjuda in andra användare till %s

en: You must be logged in to leave a group.
sv: du måste vara inloggad för att kunna bjuda in andra användare till %s

en: You will be notified when your invitees accept the invitation and register on the site. Thanks for growing the community!
sv: du kommer bli meddelad när någon du bjudit in accepterar inbjudan och registrerar sig. Tack för att du hjälper oss växa!

en: You've been identified. Enter a
sv: Du är identifierad. Skriv in

en: You've been identified. Enter a  new password below.
sv: Du är identifierad. Skriv ett nytt lösenord nedan.

en: You've been identified. Enter a new password below.
sv: Du är identifierad. Skriv ett nytt lösenord nedan.

en: You've been nudged by %s
sv: Du är identifierad. Skriv in

en: Your OpenID URL
sv: Din OpenID URL

en: Your nickname on this server,
sv: Ditt smeknamn på denna server,

en: Your nickname on this server, or your registered email address.
sv: Ditt användarnamn på denna server eller registrerad epost adress.

en: Your profile
sv: Inget sådant inlägg.

en: [OpenID](%%doc.openid%%) lets you log into many sites
sv: [OpenID](%%doc.openid%%) låter dig logga in på många sidor

en: [OpenID](%%doc.openid%%) lets you log into many sites  with the same user account.  Manage your associated OpenIDs from here.
sv: [OpenID](%%doc.openid%%) låter dig logga in på flera sidor med samma konto. Ställ in ditt OpenID konto härifrån.

en: [OpenID](%%doc.openid%%) lets you log into many sites with the same user account. Manage your associated OpenIDs from here.
sv: [OpenID](%%doc.openid%%) låter dig logga in på flera sidor med samma konto. Ställ in ditt OpenID konto härifrån.

en: a few seconds ago
sv: ett par sekunder sedan

en: about %d days ago
sv: för %d dagar sedan

en: about %d hours ago
sv: för %d timmar sedan

en: about %d minutes ago
sv: för %d minuter sedan

en: about %d months ago
sv: för %d månader sedan

en: about a day ago
sv: för en dag sedan

en: about a minute ago
sv: för nån minut sedan

en: about a month ago
sv: för en månad sedan

en: about a year ago
sv: för ett år sedan

en: about an hour ago
sv: för en timma sedan

en: content type
sv: Anslut

en: delete
sv: Tabort

en: description is too long (max %d chars).
sv: Biografin är för lång (max 140 tecken)

en: description is too long (max 140 chars).
sv: Biografin är för lång (max 140 tecken)

en: from
sv: från

en: groups on %s
sv: Sök personer på denna sida

en: in context
sv: Inget innehåll!

en: in reply to
sv: svar till...

en: in reply to...
sv: svar till...

en: notice id: %s
sv: Nytt inlägg

en: reply
sv: svar

en: same as password above
sv: samma som lösenordet ovan

en: unsupported file type
sv: okänd fil typ

en: « After
sv: Efter
